Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor, teknik direktörlük görevine Alex de Souza'yı getirdi.

Brezilyalı teknik adam, Antalyaspor'u güçlü ve mücadeleci bir takım yapma hedefinde olduğunu belirterek, taraftarların maç günlerini heyecanla bekleyeceği ve şehir dışından bile insanların maçları izlemek için Antalya'ya geleceği bir ekip kurma hayali olduğunu söyledi.

Kırmızı-beyazlı kulüp, Alex ile iki yıllık bir anlaşma imzaladı ve bu anlaşma için kentteki bir otelde imza töreni düzenlendi.

Törende konuşan Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, Türk futbolunda iz bırakan Alex'i, teknik direktör olarak yeniden Türkiye'ye kazandırmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Boztepe, Alex'e inançlarının tam olduğunu vurgulayarak, şu açıklamalarda bulundu:

"Alex ile iki yıllık sözleşme imzalıyoruz. Kendisiyle birlikte başarılarla dolu iki yıl geçireceğiz. Toplantılar yapıyoruz. Futbol mühendisliğine başladık. Önerdiği oyuncularla ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Transfer engelini kaldıracağız. Bütçemize uygun en ideal kadroyu oluşturacağız. Antalyaspor ligde kalmak için oynamayacak. Antalyaspor'un her zaman hedefi olacak, çıta yüksek olacak."

ALEX'TEN GEÇMİŞ DÖNEMLERE TEŞEKKÜR

Alex de Souza, çok sevdiği Türkiye'ye bu kez teknik direktör olarak döndüğü için büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Antalyaspor camiasına inançları ve desteği için teşekkür eden Alex, kendisini adeta evinde hissettiğini belirtti.

Brezilyalı teknik adam, Antalyaspor'da başarılı olmak adına iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini vurguladı.

Alex de Souza, Nuri Şahin ve Sergen Yalçın dönemlerindeki performansları derinlemesine incelediğini ve takım hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunu söyledi.

Ayrıca kırmızı-beyazlı ekibin Brezilyalı kalecisi Helton Leite ve diğer oyuncularla görüşmeler yaptığını, en iyi kadroyu oluşturma hedefinde olduklarını belirtti.

"SEMİH ŞENTÜRK EKİBİMDE DEĞİL"

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Alex de Souza, Semih Şentürk'ün ekibinde yer almayacağını ancak Mehmet Aurelio'nun yardımcılarından biri olacağını açıkladı.

Teknik direktörlük kariyerinin henüz başında olmasına rağmen iyi hazırlandığını belirten Alex, "Antalyaspor benimle iletişime geçtikten sonra bunu kaçırmak istemedim. Karşılıklı değerlendirmeler sonucunda böyle bir anlaşmaya vardık. Güçlü, mücadeleci, taraftarı koşarak tribüne getirtecek bir kadro oluşturmak istiyoruz. Şehir dışından bile insanların izlemeye geldiği bir Antalyaspor hayalim var. İyi oyuncuları Antalyaspor'a getirmek istiyoruz. Antalyaspor'da olmak isteyen oyuncuları transfer etmek istiyoruz." dedi.

"TÜRKİYE'DEN HOCALARLA GÖRÜŞTÜM"

Alex de Souza, Brezilyalı teknik direktör Arthur Zico ile görüşüp görüşmediği sorusuna, "Tabii ki de konuştum. Hoca olarak çalışma arzusunda olduğumdan bunun için emek verirken Parreira, Zico, Lazaroni ile konuştum. Onların fikirlerine her zaman değer verdim. Türkiye'de tecrübeli hocalarımızla da görüşmelerim oldu. Bu süreç içerisinde ben bu yolun başında olduğum için tecrübelerinden tabii ki de faydalanıyorum her zaman. Benim kariyerim boyunca da öyle olacak." şeklinde yanıt verdi.

"BURADAN ÜZGÜN AYRILDIM AMA..."

Futbolculuk kariyerinin ardından Türkiye'ye teknik direktör olarak dönmenin kendisinde bir motivasyon kaynağı oluşturup oluşturmadığı sorulan Alex, şu açıklamalarda bulundu:

O motivasyon içimde her zaman vardı. Tabii ki buradan ayrılırken üzgün ayrıldım ama buradan giderken insanların bana yaşattığı o duygular, burada yaşadıklarım, buradan benim mutlu ayrılmamı sağladı. Bir taraftan böyle bir fırsat geldiği için tabii ki mutlu oldum. Burada bulunduğum süre içerisinde yaşamış olduğum iyi hisleri, iyi hatıraları devam ettirmek istiyorum. Bana bu hisleri yaşattıkları için Türk halkına teşekkür ediyorum.

ANTALYASPOR BAŞKANINDAN TEPKİ

Bir basın mensubunun Alex de Souza'ya Antalyaspor'u teknik direktörlük kariyerinde "basamak" olarak görüp görmediği sorusu, Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe'nin tepkisine neden oldu.

Alex, bu tepkinin ardından şu açıklamayı yaptı:

Benim cevabım buna çok basit. Başkan, burada çok haklı bir tepki verdi. Benim burada bir sözleşmem var. Sözleşme gereği olarak Antalyaspor'da hocalık kariyerimi sürdüreceğim ve her gün kendimi geliştirerek, takımımı geliştirmeye, iyi sonuçlar almaya çalışacağım. Gelecekle ilgili bir şey söylemek şu an için doğru olmaz. Gün gün bakacağız, sabahtan akşama kadar bütün emeğimizi, bütün mücadelemizi Antalyaspor için vereceğiz. Mesela ben Brezilya'da oynarken Türkiye'de kariyerime başlayacağımı hiç düşünmemiştim. Fenerbahçe'ye geldikten sonra da Türkiye'de kariyerimi sonlandıracağımı düşünmüştüm. Buradan futbolda hiçbir şeyin planladığınız gibi gitmediğini anlayabilirsiniz. Dolayısıyla ben burada mutluyum. Antalyaspor'da olmaktan mutluyum.

Konuşmaların ardından Alex ve Başkan Boztepe, sembolik olarak sözleşme imzalayıp poz verdiler.