Kadın Futbol Süper Ligi'nde, Gaziantep ekibi ALG Spor ile Galatasaray arasında oynanan maça, karşılaşma sonundaki olayların görüntüleri ortaya çıktı.

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nin 15. hafta müsabakasında Gaziantep temsilcisi ALG, Galatasaray'a 4-1'lik üstünlük sağladı. 23 Aralık'ta oynanan maçın bitiş düdüğüyle birlikte ise saha içi karıştı.

Edinilen bilgiye göre maç boyunca yaşanan gerginlikler ve karşılıklı söz dalaşı, maç sonunda saldırı girişimine döndü. ALG Spor, maç sonunda yaşanan olayların görüntüsünü yayınlarken, TFF tarafından kendilerine verilen cezaya tepki gösterdi.

Olaylar ile ilgili disiplin kararlarında ise, PFDK ve Tahkim Kurulu, ALG Spor oyuncusu Andrijana Trisic'ten savunma isterken, Manyima Stevelmans'a 1 maç ceza verildi. ALG Spor'a 1 maç seyircisiz oynama, Galatasaray'a da 10 bin TL para cezası verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan ALG Spor, şu ifadeleri kullandı:

23 Aralık 2023 tarihinde oynanan ALG Spor-Galatasaray müsabakasında rakip takımın çıkardığı olaylar sonucu kulübümüze bir maç seyircisiz oynama cezası verilmiştir.

Galatasaray karşılaşmasında yaşanan olayların çıkış sebebi maç görüntülerinde de göründüğü gibi Galatasaray teknik ekibi ve futbolcularının aşırı tahrik içeren hareketleridir. Kulübümüze verilen bu karara itiraz edilmiş fakat yaptığımız itiraz Tahkim Kurulu tarafından reddedilmiştir. Kulübümüze yapılan bu büyük haksızlığı kınıyor siz değerli taraftarlarımıza yarın saat 14:00'da oynanacak olan Beşiktaş karşılaşmasını stattan izletememenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yapılan bu haksızlığın takipçisi olacağız.

ANDRIJANA TRISIC'TEN SAVUNMA İSTENDİ

Karşılaşma sonrasında ev sahibi takımdan Andrijana Trisic'in Galatasaray yedek kulübesine doğru koştuğu ve rakip oyunculara hareket yaptığı görüldü.

Buna öfkelenen Galatasaraylı futbolcular karşılık vermek istedi ve bir kovalamaca yaşandı. Görüntülerde olayı önlemeye çalışan, taşkınlığa izin vermek istemeyen ALG Sporlu oyuncular, idareciler ve Galatasaraylı sporcu ile idarecilerin çabasına rağmen saha içindeki olaylar uzun süre devam etti.