Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Opet oyuncularının FB TV'de katıldığı programa sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Koç'un, gelecek sezona dair kullandığı ifadeler, gündem yarattı.

Futbolda yaşanan kaos ve krizlerin ardından, olağanüstü genel kurul çağrısı yapan sarı lacivertli kulüp, "Türk futbolunda yaşananlara istinaden Futbol A Takımımızın Süper Lig’den çekilmesi dâhil, alınacak aksiyonların değerlendirilmesi" başlığı altında 2 Nisan'a bir araya gelecek. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un da dile getirdiği "ligden çekilme" konusu kamuoyunda büyük yankı uyandırırken, Koç, böyle bir durumda başkanlığı bırakmayacağını söylemişti.

Kupa Voley'de şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Opet oyuncularının FB TV'de katıldığı programı ziyaret eden Ali Koç'un, gelecek sezona dair kullandığı ifadeler dikkat çekti.

Ali Koç'un açıklamaları:

"Senin (Eda Erdem) heykeli erken diktik. Nazar değdi sana. CEV'den sonra dikecektik. Hepinizi canı gönülden tebrik ederim. Bu kupayı almamız lazımdı. Bu takımı kurarken, dünyanın en iyi takımını kurmak için kurduk. Dolayısıyla üzüldük, güzel de bir kura çekmiştik. Olan oldu. Lig kupası için hiçbir mazeret yok. Vakıfbank'ları, Eczacıbaşı'ları rahat geçsin diye kurduk. Önümüzdeki sene daha da güçleneceğiz inşallah. Bu ekip içerisinde, belki 10 sene sonra heykelini dikecek biri daha çıkar inşallah."

"ÖNÜMÜZDEKİ SEZON BİZ YOKUZ"

"Genç bir ekibimiz var. Sizi mutlu, başarılı görünce bütün camiaya motivasyon oluyor. Kendinize has seyirciniz var. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Camiayı doğru bir zamanda çok mutlu ettiniz. Bu daha başlangıç. Önümüzdeki sezon biz yokuz ama bu takım var. Belki daha kuvvetli bir takım olacak."

"ESAS HEDEFİMİZ CEV'Dİ"

"CEV'den geçmiş olsun, esas hedefimiz oydu. Giderayak hediye. Olmadı, sağlık olsun. Ama lig kupasını kayıtsız, şartsız istiyorum. Bu seneki takım, önümüzdeki sene çok daha rahat şampiyonluklara ulaşacak."

ALİ KOÇ'TAN 2 NİSAN ÇAĞRISI

Öte yandan, 2 Nisan'da gerçekleştirilecek olağanüstü kongre için kulüp üyelerine bir çağrı mesajı yayınlayan Ali Koç, "Olağanüstü Genel Kurulumuzun ilk tarihi olan 2 Nisan gününde salt çoğunluğu sağlamanızı ve kulübümüze destek olmanızı önemle rica ederim." ifadelerini kullandı.

Kulübün X sosyal medya platformu üzerinden paylaştığı videoda açıklamalarda bulunan Ali Koç, "Camia olarak uzun zamandır, her mecrada anlatmaya çalıştıklarımızın anlaşılmadığı, dile getirdiklerimizin yeterince karşılık bulmadığı, adaletsizliklerin katlanarak arttığı süreçlerden geçiyoruz. Buna da her geçen gün, her hafta, her sezon hep beraber tanık oluyoruz. Fenerbahçe'mize reva görülen bu sistematik kötülüğe rağmen sahip olduğu benliğin güçlü bir yansıması olarak her fırsatta ülke değerlerimize olan saygımızı, milli değerlerimize olan bağlılığımızı, vatanımıza duyduğumuz aidiyeti vurguladık, bu bilinçten hiçbir zaman şaşmadık." ifadelerini kullandı.

Tüm haksızlıklara karşı dik durmaya ve Fenerbahçe olarak Türkiye'yi temsil eden sporcular yetiştirmeye devam ettiklerini söyleyen Koç, "Fenerbahçe'ye yapılan haksızlıkların, durmaksızın, katlanarak devam etmesi, milyonlarca taraftarı olan kulübümüzün, camiasına dönerek yaşananları kendi içinde sorgulaması zorunluluğu artık zaruret haline gelmiştir. İşte burada milyonları temsil eden kongre üyelerimize çok önemli bir görev düşmektedir." şeklinde konuştu.

"BU GÜNÜN İKİNCİSİ OLMAMALI"

Sarı-lacivertli kulübün başkanı, 2 Nisan Salı günü Ülker Stadı'nda gerçekleştirilmesi planlanan genel kurulun kulüp için tarihi bir kimlik taşıdığına dikkati çekerek, "Tüzüğümüzün 24. maddesi 2. bendi gereğince, ilk toplantıda nitelikli çoğunluk sağlanmaz ise toplantımız her zaman olduğu gibi bir hafta sonraya ertelenmek zorunda kalacaktır ancak Fenerbahçe öyle günlerden geçmektedir ki bu günün bir ikincisi olmamalı, olmayacaktır. 2 Nisan'da Fenerbahçeliyim diyen herkesin omuzlarında taşıdığı sorumlulukla bu toplantıda yerini alacağından hiçbir şüphem yok." dedi.

Fenerbahçe'nin bir asrı aşkın onurlu bir tarihe sahip olduğunu vurgulayan Ali Koç, sözlerini şu ifadelerle bitirdi:

"Siz değerli kongre üyelerimizden taşıdığınız sorumluluğun bilinciyle olağanüstü genel kurulumuzun ilk tarihi olan 2 Nisan gününde salt çoğunluğu sağlamanızı ve kulübümüze destek olmanızı önemle rica ederim. 'Fenerbahçe sokakta oynasın, biz kaldırımda destekleriz' diyenlerin omuz omuza duruşunu, Fenerbahçe için bu kritik dönemde bir kez daha en güçlü şekilde ortaya koyacağımıza, haykıracağımıza inancım tamdır."