Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Son 2 yıldaki dönüşümü sizler de görüyorsunuzdur. Tünelin sonunda ışığın kocaman parladığını hissediyorsunuzdur diye düşünüyorum. Çünkü biz hissediyoruz. Biz herkesi yendik, sistemi yenemedik ama önümüzdeki sezon sistemi de yeneceğiz. O cam tavanı bir kere kırdığımızda şampiyonluklar arka arkaya gelecek" ifadelerini kullandı.

8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurul’da başkanlığa yeniden aday olan Ali Koç, seçim öncesi çalışmalarını sürdürüyor. Koç, bugün Faruk Ilgaz Tesisleri'nde Yüksek Divan Kurulu üyeleriyle buluştu.

Koç, burada yaptığı konuşmada, "Daha işimiz bitmedi. Yapmamız gereken bazı konuları henüz istediğimiz gibi yapamadığımız için adaylığa devam edeceğiz dedik. İkincisi, o eski zihniyetin tekrar buraya dönmemesi ve üçüncüsü de bugüne kadar anti Fenerbahçe lobisi dediğimiz oluşuma karşı mücadelenin fitilini ateşledik. Bu sezonun ikinci yarısında net ve sert bir duruşumuz var. İnanın ki Türk futbolunda son 20 yılda yaşananlarla ilgili artık farkındalık yaratılmaya başlandı" dedi.

"BU KULÜP 6 SENE ÖNCESİNE DÖNEMEZ"

Başkan adayı Aziz Yıldırım’ın "Ben şampiyon yapmaya geliyorum" açıklamasına yanıt veren Koç, "Bu kulüp 6 sene öncesine dönemez. Hepimiz kulübümüzü şampiyon yapmak istiyoruz. Ama ne demek borç beni ilgilendirmez? Nasıl ilgilendirmez? CAS'ta kaç tane dava çözmek durumunda kaldık. Çok şükür şu anda tek bir davamız yok. Bizden alacaklı bir tane sporcu yok. Günü geçmiş ne borçlar ödedik biz. Bu nasıl bir nankörlüktür, sanki hiçbir şey yapılmamış gibi davranmak. Ben borca karışmam sadece şampiyon yapmaya geliyorum. Bu nasıl bir popülist söylemdir?" şeklinde konuştu.

"ÇILDIRDINIZ MI YA!"

Aziz Yıldırım'ın kulübe hibe edilen para hakkında söylediklerine değinen Koç, şu ifadeleri kullandı:

'Ali Koç 100 milyon hibe edeceğim demişti. Kaç para etti bilen var mı? Soruyorum, yok. Her şey gizli. Belki hiçbir şey hibe etmedi. Varsa çıksın söylesin, şu kadar hibe ettim. 150 milyon Euro hibe etmezse, hukuki olarak ne gerekiyorsa yapacağım'. Sayın Aziz Yıldırım siz çıldırdınız mı, akli melekelerinizi mi kaybettiniz? İşi yarışa sokan sizdiniz. 100 dediniz, 150 dediniz, lira dediniz, milyon dediniz. Kürsüden indiniz, iletişimci arkadaşlara 'Euro değil he, TL olduğunu söyleyin' diye siz dediniz. Bunlar mevcut, televizyon kayıtlarında da mevcut.

"BU İŞLERİ KONUŞMAKTAN UTANIYORUM"

"Ben utanıyorum bu para işlerini konuşmaktan. Hiçbir zaman en kötü günde bile karşınıza çıkıp hiçbir zaman ben şöyle yaptım, böyle para verdim, Türkiye tarihinde görülmemiş para verdik demedim. Dedirtmek isteyen arkadaşlarıma da dedirtmedim. Bir de mahkemeye verecekmiş, hukuktan da bir habersiniz. Sayın Aziz Yıldırım, topunuz gelin demiştim. Tek gelin, topunuz gelin. Ama gelin. Kaçmayın."

"OLAĞANÜSTÜ TEKLİF GELMEDİĞİ SÜRECE..."

Başkan Koç, tekrar seçilmesi durumunda futbol A takımında sportif direktörlük görevine Mario Branco ile devam edeceğini vurgulayarak, "Geçen sene Mario Branco ile iyi işlere imza attık. Branco, bu sene de bizimle devam edecek. Birkaç aydır o ve ekibi, önümüzdeki sezonun kadro mühendisliği için çalışmalar yapmış vaziyette. Aslında çok eksiğimiz yok. İrfan Can, Fred, Ferdi, Osayi... Bunların hepsi olağanüstü astronomik teklif gelmediği sürece takımda muhafaza edilecektir" dedi.

"ŞAMPİYONLUKLAR ARKA ARKAYA GELECEK"

Önümüzdeki yıl daha güçlü bir kadro kuracaklarını yeniden vurgulayan Koç, "Geçmişten aldığımız, tecrübe edindiğimiz konulardan hareketle daha iyi nokta atışları yapacağız. Zaten kadromuz çok kaliteli. Kadromuzun kalitesi nereden belli? Şu anda kadromuza olan ilgiden. Fenerbahçe'nin nokta atışı yaptığı transferler nereden belli? Fenerbahçe'nin yakaladığı gelirlerden belli. Son 2 yıldaki dönüşümü sizler de görüyorsunuzdur. Tünelin sonunda ışığın kocaman parladığını hissediyorsunuzdur diye düşünüyorum. Çünkü biz hissediyoruz. Biz herkesi yendik, sistemi yenemedik ama önümüzdeki sezon sistemi de yeneceğiz. O cam tavanı bir kere kırdığımızda şampiyonluklar arka arkaya gelecek" dedi.

"FUTBOL A.Ş.'DE GÜÇLÜ İSİMLER"

Futbol A.Ş. yönetim kurulunda yapılanmaya gideceklerini belirten Koç, "Çok kuvvetli bir yönetim kurulu kurduğumuza inanıyorum. Seçime üç gün kala nihai liste açıklanacak. Orada bir değişiklik olacak mı, bilmiyorum. Benim beklediğim bir değişiklik yok. Birileri çıkmak isterse ekleme yapacağız. Bir adım öteye gideceğiz. Erol Bey ve Fethi Bey, SPK başvurularını hazırladılar. Futbol A.Ş. yönetim kurulumuzda benzer şekilde bu yönetim kurulunda olduğu gibi güçlü isimlere yer vereceğiz. 2-3 haftada bürokratik işlemler tamamlanacak" açıklamasında bulundu.

"FİTNECİLERİ ARADAN ÇIKARTIP HÜKÜMETLE..."

Hükümetin etrafındaki bazı kişilerin, kendilerini Cumhurbaşkanı ile kavga ettirmeye çalıştığını belirten koç, şu ifadeleri kullandı:

"Bizi, özellikle Cumhurbaşkanımız ve iktidarla kafa kafaya getirmeye çalışan zihniyet var. Bu genellemeyi yapmadan detaylandırmak lazım. İsimler verebilirim, iktidarın yakınında etrafında siyasetçi olur, bürokrasi olur, bize kafayı takmış bir grup var. Bu hükümet değil, Cumhurbaşkanı değil. Doğru bilgilendirildiği zaman, Ankara'da Riyad'daki gerçekleri uyandılar, doğru kararların verilebileceğine inandığımız için önümüzdeki dönem yapacağımız en önemli unsurlardan biri, hükümetimizle ve devletimizle aradaki fitnecileri, iftiracıları aradan çıkartıp, gerçeklerde asgari müşterekte birleşmek. Fenerbahçe Spor Kulübü, devlet söz konusuyla boynu kıldan incedir."