Olağan Seçimli Genel Kurul'a kilitlenen Fenerbahçe Kulübü'nde tarihi bir seçim için geri sayıma geçildi... Ülker Stadyumu'nda seçim öncesi 6 yıl sonra karşı karşıya gelen mevcut başkan Ali Koç ve eski başkan Aziz Yıldırım bu kez karşılıklı olarak televizyon programına çıkıyor. 

Başkanlığa yeniden adaylığını koyan Aziz Yıldırım, divan başkanlığına Vefa Küçük'ün seçilmesinin ardından anti demokratik oylama olduğunu iddia ederek kongreyi terk etti. Ali Koç ise toplantının sonunda kürsüye çıkarak Aziz Yıldırım'ı son kez televizyona çıkarak tartışmaya davet etti.

'ALİ KOÇ'U ARADIM'

Aziz Yıldırım bu çağrıyı kabul etti ve yaptığı açıklama ile Ali Koç'un karşısına çıkacağını ifade etti. Tarihi seçim öncesi iki isim karşı karşıya gelecek.

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklaması: "Sayın Başkan Ali Koç’u aradım. Kendisinin seçeceği bir ulusal kanalda, baş başa, moderatörsüz bir şekilde kendisiyle konuşabileceğimizi ilettim. Kendisinin seçeceği ulusal bir kanalda bu akşam canlı yayına çıkacağız" ifadelerini kullandı.

İkilinin yer alacağı TV programı saat 23.00'de başlayacak ve canlı olarak haberimizde yer alacak. 

ALİ KOÇ NELER SÖYLEDİ?

Ali Koç Divan Kurulu sonrası yaptığı açıklamada Aziz Yıldırım'a son bir çağrı yaparak televizyon programına davet etmişti. Koç şu sözleri kullandı: "Sayın başkan, çok geç değil. Akşam istediğiniz saatte televizyon karşısına çıkalım. Muhterem sebeplerden hakkınızın yendiğini savunabilirsiniz, bize göre öyle değil. Kameralarda kayıtları mevcut. Bizi çok yere şikayet ediyorsunuz, İç İşleri'ne, Emniyet'e de gitmişsinizdir herhalde. Fırsat bu fırsat, konuşmanızı yapamadınız burada. Tarihte son kez olacak bu çağrı. İstediğiniz yerde buluşalım ve söylemek istediklerinizi ve ben de size söylemek istediklerimi yüzünüze bakarak söylemek istiyorum"