Türkiye'nin en genç ralli şampiyonu olarak tarihe geçen Ali Türkkan, "Hedefimiz bu sene de Dünya Ralli Şampiyonası'nda ve podyumda olmak. Türkiye'de yaptık, kısmet olursa seneye Dünya Şampiyonası'nı da şampiyonlukla tamamlamak istiyoruz" şeklinde konuştu.

2023 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın final ayağında, iki defa lastik patlatmasına rağmen müthiş bir geri dönüş yaparak gerekli puanları kazanan Castrol Ford Team Türkiye'nin başarılı pilotu Ali Türkkan, hem Türkiye Ralli Şampiyonluğunu kazandı hem de Türkiye'nin en genç ralli şampiyonu olma başarısını gösterdi.

TOSFED, 2023 yılı boyunca başarılı performans sergileyen sporcuları, takımları ve kulüpleri ödüllendirmek için bir Gala Gecesi düzenledi. Bu törende, Ali Türkkan açıklamalarda bulundu.

"HERKESİ TEBRİK EDERİM"

Türkkan, sezonun en önemli anlarından birini yaşadığını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bütün sezon yaşadığımız zorlukların ve kazandığımız başarıların ödülünü almaya geldik, çok mutluyuz. Herkesi tebrik ederim. Bizim için kolay bir sezon olmadı. Ülkemizi Dünya Ralli Şampiyonası'nda temsil ettik. Aynı zamanda da Türkiye Ralli Şampiyonası'nı takip ettik."

"EN GENÇ ŞAMPİYON OLMAK"

"Baştan sona harika bir sezondu. Üzerimize düşeni fazlasıyla yaptık. Önümüzdeki sezon için de çok iyi bir hazırlık oldu. Sezonu Türkiye Ralli Şampiyonu olarak tamamlamak aynı zamanda en genç Türkiye ralli şampiyonu olmak çok özeldi. Benim için bu sezon ve bu gece çok anlamlı."

"BU ÜNVANI BAŞKASI ALIRSA DAHA MUTLU OLURUM"

"Tabi ünvanı almak güzel ama bundan daha güzeli en genç unvanını başka bir sporcunun benden alması. Bu beni unvanı kazanmaktan daha çok mutlu eder. Hatta bir fırsat olursa el değiştirdiğinde onun ödülünü de ben taktim etmek çok isterim" şeklinde konuştu.

"HEDEFİMİZ PODYUMDA OLMAK"

"İlkini podyumda bitirdik, bizim için çok büyük başarı oldu Türk bayrağını dalgalandırmak. Özellikle de ralli sporunun zirvesi Dünya Ralli Şampiyonası'dır. Biz en üst seviyede ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğimiz için çok mutluyuz. Aynı şekilde de hedefimiz bu sene de orada ve podyumda olmak. Türkiye'de yaptık, kısmet olursa seneye dünya şampiyonasını da şampiyonlukla tamamlamak istiyoruz"