İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, terör odaklarına yönelik operasyonlarla ilgili paylaşım yaptı. Jandarma Genel Komutanlığı TEM Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda, Gümüşhane, Hatay, Siirt, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Tunceli, Kahramanmaraş, Mardin ve Batman illerinde Jandarma Özel Harekat (JÖH), Komando ve Güvenlik Korucularından oluşan 139 tim ve 1.812 Jandarma personeli ile J-SİHA ATAK helikopterlerinin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonlarda, 58 barınma alanı imha edildi. Ayrıca, çok sayıda Anti-tank, roketatar ve LAV silahı ve Obüs mühimmatı ele geçirildi.

Operasyonlar sonucunda, Kürtün, Dörtyol, Belen, Payas, Baykan, Şırnak-Merkez, Gabar, Silopi, Çukurca, Dicle, Ovacık, Bestler-Dereler, Silvan, Ergani, Elbistan, Savur, Betüşşebap ve Gercüş kırsalında;

15 kg patlayıcı madde,
20 kg amonyum nitrat,
58 adet fünye,
10 adet M-16 piyade tüfeği,
2 adet AK-47 piyade tüfeği,
2 adet mavzer tüfeği,
1 adet 105 mm OBÜS MÜHİMMATI,
1 adet 120 mm TOP MÜHİMMATI,
1 LAV silahı,
15 adet RPG-7 ROKETATAR MÜHİMMATI,
13 adet ANTİ-TANK MÜHİMMATI,
19 adet EYP (El Yapımı Patlayıcı),
10 adet el bombası,
168 adet pil,
1568 adet çeşitli cinste ve ebatta mühimmat,
41 adet tüp,
300 metre elektrik kablosu ele geçirildi.

Terör örgütünün kış aylarında lojistik amaçlı kullanmak ve eylem yapmak için hazırladığı sığınaklar tespit edilip imha edildi. Operasyonları gerçekleştiren jandarma birimleri tebrik edildi ve terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceği vurgulandı.