Houston Rockets, Sacramento Kings'e konuk olduğu maçta, maçın kritik anlarında talihsiz bir olay yaşandı.

Rockets, maçı 112-104 kazanırken, Alperen Şengün 29 dakika süre alıp, 14 sayı, 6 ribaund, 2 asist ve 2 top çalma istatistikleriyle oynadı.

Milli basketvolcu Alperen Şengün, maçın son 39 saniyesine girilirken yaşadığı sakatlık nedeniyle oyundan çıkmak zorunda kaldı. Rockets'ın 108-100 üstünlüğü sürerken yaşanan pozisyonda, Alperen Şengün bloğa yükselirken yere kötü şekilde düştü.

Domantas Sabonis tarafından yapılan hızlı atak sırasında durumu engellemeye çalışan Şengün, bir süre yerde hareketsiz kaldı. Ardından yıldız oyuncu, maçı kenarda bir tekerlekli sandalye ile terk etmek zorunda kaldı.

Sabonis de, Alperen'in yaşadığı sakatlık sonrası büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

ESPN'in aktardığı bilgilere göre, Alperen Şengün'ün sağ diz ve ayak bileği için bugün manyetik rezonans görüntüleme (MR) işlemleri yapılacak. Yapılacak olan bu incelemelerin ardından oyuncunun son sağlık durumu hakkında bilgi verilecek.

SABONIS VE FOX, ALPEREN ŞENGÜN'ÜN SAKATLIĞI HAKKINDA KONUŞTU

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Sacramento Kings'in oyuncuları Domantas Sabonis ve De'Aaron Fox, Houston Rockets ile oynanan maçta sakatlık geçiren milli basketbolcu Alperen Şengün'ün durumu hakkında açıklamada bulundu.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen toplantıda konuşan Domantas Sabonis, Houston Rockets'ta forma giyen Alperen Şengün'den övgüyle söz ederek, "Genç ve çok yetenekli bir oyuncu. Kendimi kötü hissediyorum. Ona sadece iyi ve hızlı bir iyileşme diliyorum" dedi.

Alperen Şengün'ün son durumu hakkında bilgisi olmadığını aktaran Sabonis, "Raporların ne olduğunu bilmiyorum ama tekerlekli sandalyeyle dışarı çıkan birini gördüğünüzde bu kesinlikle korkutucu" ifadesini kullandı.

De'Aaron Fox da milli basketbolcu için iyi dileklerde bulunarak, "Böyle sakatlıkları hiç görmek istemezsiniz. Özellikle de iyi oynadığınız bir sezonda bunu yaşamak çok daha kötü. Maalesef böyle şeyler yaşanabiliyor" diye konuştu.