Altınordu Futbol Kulübü'nün Başkanı Seyit Mehmet Özkan, kulübün genç yeteneklere verdiği önemi vurgulayarak, "Artık deve kuşu değiliz. Artık harbisinden 'yetiştirici'yiz. Sahada evlatlarımız oynuyor. Öz kaynak oyuncularımıza süre vermede yüzde 80 seviyesindeyiz." şeklinde konuştu.

Kulüp internet sitesinde yayımlanan yazıda, Özkan, yabancı oyuncuların serbestçe oynadığı 1. Lig'de, yerli oyuncularla sahne alarak Türkiye'de bir ilk gerçekleştirdiklerini dile getirdi. "Bu toprakların çocukları"na olan inançlarını gösterdiklerini belirten Özkan, "Halkımızın gönüllerine girdik, aynı heyecanla yolumuza devam ediyoruz. Pandemi döneminde final bile oynadık, neredeyse Süper Lig'e çıkacaktık. Ancak pandemi döneminden sonra gözü dönmüş bahisçilerin kirlettiği aşırı rekabetçi ortamda tutunamayarak bir alt lige düştük." ifadelerini kullandı.

"ARTIK DEVE KUŞU DEĞİLİZ"

Özkan ayrıca, 1. Lig'de altyapıdan gelen oyunculara yeterince şans veremediklerini ifade ederek, "Şimdi TFF 2. Lig’deyiz. Bu ligde yabancı futbolcu oynatmak yasak ve 1. Lig’den daha kolay bir lig. Yani bizim öz kaynak oyuncularımızı sürekli oynatabileceğimiz bir lig. Şu anda 25 kişilik A takım kadromuzda sadece 6 'ağabey' futbolcu var. 19 oyuncu kendi öz evlatlarımız. Çoğunluğu 12 yaşlarda Altınordu Futbol Akademisi'ne katılmışlar. Benim gözümde hepsi 'evlat'. Evlatlarımız sahada. Onların A takım formasını giymeleri bizim için büyük gurur kaynağı. Artık deve kuşu değiliz. Artık harbisinden 'yetiştirici'yiz. Sahada evlatlarımız oynuyor. Öz kaynak oyuncularımıza süre vermede yüzde 80 seviyesindeyiz." dedi.

"HER GEÇEN SENE DAHA İYİ OLACAK"

Özkan, 2012 doğumlu oyuncuların bu sezon A takıma hazırlanmakta olduğunu bildirerek, "Artık bu böyle devam edecek. Akademi öncesi ve akademi takımlarımızın hepsi A takımda oynamaya aday oyuncular olacaklar. Her geçen sene bir önceki seneden daha iyi olacak. Böylece geleceği kendi evlatlarımızla inşa edeceğiz, kendi evlatlarımızla ligleri atlayacağız." değerlendirmesini yaptı.