Çorum'da korkutan bir deprem meydana geldi. AFAD'ın verilerine göre, Mecitözü ilçesinde saat 17.57'de deprem oldu. 4.4 büyüklüğündeki deprem yerin 13.26 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Deprem çevre şehirlerden de hissedildi.

KANDİLLİ: DEPREM 4.5 BÜYÜKLÜĞÜNDE

Kandilli Rasathanesi, depremin Amasya'nın Merzifon ilçesinde 4.5 büyüklüğünde ve yerin 5.0 kilometre derinliğinde meydana geldiğini duyurdu.

NACİ GÖRÜR: KAF BURADA DEPREM ÜRETMEZ

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, depremle ilgili sosyal medya X hesabından bir paylaşım yaptı. Görür, mesajında "Arkadaşlar, Amasya-Merzifon/Mahmutlu yöresinde 4,7 deprem oldu. Deprem Mahmutlu yakınında 30 km uzunluğunda doğrultu atımlı fay üzerinde. Bu fay Merzifon fayını 45 derece ile kesiyor. Bu faylar KAF’dan saçaklanan faylar. KAF burada deprem üretmez ama ondan ayrılan kollar üretme kapasitesine sahip. Sevgiyle" dedi.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve büyüklüğünü anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER