Basketbol sahalarında yakaladığı büyük başarıları, imza attığı toplumsal projelerle taçlandıran Anadolu Efes Spor Kulübü, EuroLeague Devotion Pazarlama Ödülleri'ne bu yıl da anlamlı bir çalışmayla katıldı.

EuroLeague tarafından 'Avrupa’nın En İyi Pazarlama Yapan Kulübü' seçilen ilk Türk takımı olan Anadolu Efes, şimdiye kadar beş kez Altın ve üç kez de Gümüş Ödül kazandığı Devotion Pazarlama Ödülleri'nde bir kez daha finale çıkma başarısı elde etti.

TOPLUMSAL SORUNLARA ÇÖZÜM SUNUYOR

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın Türkiye’deki partnerlerinden biri olan Anadolu Efes, gerçekleştirdiği projelerde; Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan 5 numaralı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, 10 numaralı Eşitsizliklerin Azaltılması ve 17 numaralı Amaçlar için Ortaklıklar maddelerini sahipleniyor.

Toplumsal sorunlara sunduğu çözümlerle dikkat çeken Anadolu Efes’in, 'Eşitlik Bir Güne Sığmaz' projesi 'Toplumsal Cinsiyet Eşitliği' alanında hayata geçirdiği çalışmalara odaklanıyor.

YANINDAYIZ DERNEĞİ İLE İŞ BİRLİĞİ

Anadolu Efes’in 'Eşitlik Bir Güne Sığmaz' projesini taçlandırdığı karşılaşma ise 7 Mart 2024 tarihinde Bayern Münih ile oynanan EuroLeague maçı oldu.

Maç günü konseptini, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' olarak belirleyen kulüp, cinsiyet eşitliği konusunda önemli çalışmalara imza atmış olan Yanındayız Derneği ile iş birliği yaptı. Dernekten danışmanlık da alan Anadolu Efes, toplumda kökleşmiş cinsiyetçi algılara karşı çıkmak ve kadın istihdamına dikkat çekmek için tüm sporseverleri bir kez daha harekete geçmeye çağırdı.

VİDEO MİLYONLARCA KİŞİYE ULAŞTI

Projenin etkisini ve erişimini artırmak isteyen Anadolu Efes'in maçtan uzun süre önce yayınladığı video çalışmasında, takımın yıldız oyuncuları ve Başantrenör Tomislav Mijatovic rol aldı. Diğer iletişim çalışmalarını destekleyen video sayesinde milyonlarca kişiye ulaşıldı. Maç gününe ise salondaki led ekranlarda, fuaye alanında ve etkinlik anonsları sırasındaki proje görselleriyle başlangıç yapıldı. 

Karşılaşmanın devre arasında da özel bir etkinliğe imza atıldı. Parkeye davet edilen Anadolu Efes Spor Kulübü ailesinin kadın emekçileri taraftarlar tarafından dakikalarca alkışlanarak onurlandırıldı. Anadolu Efes, bu önemli maçta kadın taraftarlarına bir sürpriz daha sundu. Yalnızca kadın taraftarların imzaladığı forma, takım kaptanı Shane Larkin’e hediye edildi.