Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde geçirmek isteyen tatilcilerin Bolu geçişinde oluşturduğu yoğunluk devam ediyor. Dün sabah saatlerinden itibaren Anadolu Otoyolu'nun Bolu geçişinde yaşanan araç yoğunluğu bu sabah da devam etti.

İstanbul yönünden Ankara istikametine ve Karadeniz illerine giden tatilciler nedeniyle otoyol üzerinde ulaşım bazı yerlerde durma noktasına geldi.

Trafik ekipleri de otoyol üzerinde trafiğin yoğun olduğu güzergahlarda denetimlerini artırdı. Ulaşımdaki yoğunluğun akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. 

OSMANGAZİ DE YOĞUN

Öte yandan Kocaeli'de Osmangazi Köprüsü'nün Yalova istikametinde, Kurban Bayramı tatili için yola çıkanlar nedeniyle trafikte araç yoğunluğu oluştu. 

Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu'nun Osmangazi Köprüsü katılımı Dilovası girişinde trafik zaman zaman durma noktasına geldi, araç yoğunluğu oluştu.

Yoğunluk köprünün Kocaeli'den Yalova'ya gidiş yönünde görülürken, Yalova'dan Kocaeli istikametine geliş yönünde trafik akıcı ilerliyor. Polis ekipleri de güzergah üzerinde önlemlerini artırdı. Yoğunluğun bu gece saatlerine kadar sürmesi bekleniyor. 

ANTALYA'DA BEŞ KİLOMETRELİK KUYRUK 

Antalya'da da tatilci hareketliliği hızlandı. 1 saatte 5 bin aracın geçiş yaptığı kentin giriş noktalarından Döşemealtı'nda, 5 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.