İstanbul Bağcılar'da gerçekleşen olayda, sevgilisi Filiz Çilingir ile tartışan Barbaros Tüzün, konuşmak için dün sabah 09.00 sıralarında Sakarya'dan İstanbul'a geldi. Eve girdikten kısa süre sonra silah sesleri yükseldi. Komşular durumu polise bildirdi. Polis ve sağlık ekipleri kapıyı açarak içeriye girdi.

Ekipler, kanlar içerisinde yerde yatan 3 kişinin cesediyle karşılaştı. Silahla öldürüldüğü tespit edilen kişilerin Filiz Çilingir, Barbaros Tüzün ve Filiz Çilingir'in kızı 14 yaşındaki Selin Akçay olduğu belirlendi.

İstanbul’da dehşet: Anne ve kızını öldürüp intihar etti

'ANNEN İLE KARDEŞİNİ ÖLDÜRDÜM' DİYE SESLİ MESAJ GÖNDERMİŞ

Olaydan sonra Filiz Çilingirin büyük kızı İ.A. (18) eve geldi. Tüzün'ün o saatlerde işte olan İ.A.'ya sesli mesaj göndererek, 'annen ile kardeşini öldürdüm, cenazeleri merdivende' dediği öğrenildi.

Barbaros Tüzün ve Filiz Akçay. Barbaros Tüzün ve Filiz Akçay


"GÜNAHSIZ İNSANLARI KATLETTİLER"

Esnaf Mete Kip "Dün burada bir katliam oldu, Allah kimsenin başına vermesin. 7-8 el silah sesi duyduk. Ölen kişiyi tanıyorum, benim müşterimdi. Temiz bir aileydi, işine gücüne giden insanlardı. Anne ve kız sevgilisi tarafından öldürülüyor. Önce anneyi vuruyor, anne vurulduktan sonra kızı annenin önüne atlıyor. Kıza da 3-4 el ateş etmiş. Çok kötü bir durum yaşadık. Günahsız insanları katlettiler" diye konuştu.

EVLİLİK TEKLİFİNİ REDDEDİNCE TARTIŞMA BAŞLAMIŞ

Tartışmanın sebebinin Barbaros Tüzün'ün bir süre önce Filiz Çilingir'e evlenme teklif etmesi ancak Filiz Çilingir'in evlenme teklifini kabul etmemesi üzerine Tüzün, Çilingir ile tartışmaya başladı. Tartışmaların ardından Filiz Çilingir, Tüzün'den ayrılmaya karar verdi. Barbaros Tüzün, konuşmak için Sakarya'dan İstanbul'a geldi, büyüyen tartışmada Çilingir ve kızını öldürdü. (DHA)