Sakarya'nın Sapanca ilçesi Rüstem Paşa Mahallesi Çarşıiçi Caddesi üzerinde bulunan iki katlı evlerinde ailesi ile birlikte yaşayan down sendromlu Zeynep Genç, akşam saatlerinde annesinin bir anlık dalgınlığı sonucu, 2'nci kattaki balkona çıkıp boşluğa doğru sarktı.

Elleriyle balkonun korkuluklarına tutunup sarkan çocuğun annesi, bir süre sonra durumu fark edip balkona koştu. Anne, dakikalarca asılı olan çocuğunun ellerinden tuttu. 

Durumu gören vatandaşlar ve esnaf da eve merdiven dayayıp kızı kurtarmak için seferber oldu. Annesinin ellerinden kayan Zeynep, boşluğa düştü. Bu sırada balkonun altında bekleyen bir vatandaş, kızı havada yakalayıp, sert bir şekilde beton zemine düşmesine engel oldu. 

Olayın ardından, ailesi tarafından Sapanca Devlet Hastanesi'ne götürülen çocukta herhangi bir yaralanma olmadığı belirlendi. Zeynep, yapılan kontroller sonrası taburcu oldu.

Öte yandan yaşananlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Görüntülerde; esnafın ve vatandaşların çocuğu kurtarmak için seferber olması ve çocuğun düştüğü anlar yer aldı.