80 yaşındaki Iris Jones ve 34 yaşındaki Muhammed İbrahim'in evliliği tüm dünyada olay olmuştu. İkili aşklarını herkesi ispatlamaya çalışmış, çeşitli televizyon programlarına katılıp röportajlar vererek mutluluklarını tüm dünyaya haykırmıştı. Ne var ki sadece üç yıl sonunda aşkları sona erdi ve çift, geçtiğimiz aylarda boşandı. Ve bu boşanma pek de olaysız geçmedi.

83 yaşındaki Jones, 37 yaşındaki eski kocasını suçladı. Jones, İbrahim ile evlendiği için pişman olduğunu açıkladı ve Ibrahim'in yine yaşça büyük bir kadını kendisi gibi kandırmaya çalıştığını iddia etti.

AŞKLARI FACEBOOK'TA BAŞLAMIŞTI

Iris, Haziran 2019'da Facebook'ta bir grupta Muhamed ile tanıştı. İkili mesajlaşmaya başladı ve Kasım 2019'da Jones, Muhammed'i Mısır'da ziyaret etti. Bu tanışmadan günler sonra da evlilik kararı aldılar. Jones, Mohamed'in kendisini havaalanında bir sürü gül ile karşıladığını söyledi. Daha sonra, ilk gece seks yaptıklarını ve 27 yıldır ilk defa biriyle beraber olduğunu belirtti. Muhamed'in, onu sevdiğini ve onunla evlenmek istediğini söylediğini iddia ediyor.

Jones, bir ay boyunca orada kaldı. Ekim 2020'de Mısır'da evlenene kadar onu görmeye devam etti ve Muhmmed Ibrahim Kasım 2021'de İngiltere'de yaşamaya geldi.

PARASI VE VİZE ALMAK İÇİN EVLENDİ

İkilinin evliliği kısa sürede manşetlere yansıdı ve ilişkilerinin bir anlaşma olduğunu, genç adamın Jones'un parası ve vize almak için evlendiği iddia edilmişti.

Banka kartını Muhammed'e verdiğini ve sürekli dışarıda yemek yediklerini ve eğlendiklerini dile getiren Jones, "Sürekli benim paramı harcıyorduk. Benden hep para istiyordu" yorumunu yaptı. Muhammed'in kendisinden hep para istediğini ve bankadaki hesap hareketlerinin çok fazla olduğunu söyleyen Jones, "Ben para vermeyince kavgalar arttı. Eğer vasiyetimi değiştirip paramı ona bırakırsam kendisiyle flört eden kadınların isimlerini söylemeyi teklif etti" dedi.

"SEKS KÖLESİ OLARAK KULLANDI"

Jones'un bu iddiaları üzerine Muhammed İbrahim de ilginç iddialarda bulundu. İbrahim ise eski eşinin kendisini "seks kölesi" olarak kullandığını söyleyerek şaşırttı. Jones'a aşık olduğunda ısrar eden Ibrahim, para sebebiyle evlendiği iddialarının "yanlış" olduğunu ve bu nedenle Mısır'a dönmesinin zorlaştığını söyledi: "Iris'e bir kraliçe gibi davrandım ama o beni seks kölesi olarak kullandı. Onu sevdim ama o kalbimi kırdı."

Çift birbirlerini suçlamaya devam ederken Jones'tan yeni bir açıklama daha geldi. Ibrahim'in şimdi yeni bir kadınla birlikte olduğunu söylüyor. Emekli ve büyükanne olan başka bir kadının Facebook'ta kendisiyle iletişime geçtiğini ve birkaç hafta önce ve Muhamed ile benzer bir ilişki yaşadığını söylediğini iddia ediyor.

BAŞKA BİR KADINI DA KANDIRMIŞ

Muhamed'in bungalovundan Leeds'teki kadının evine taşındığını belirtiyor: "Kıskançlık ya da pişmanlık duymadım, onun için üzüldüm. Onların ilişkisi de benimkiyle aynı yolu izlemiş. Başlangıçta en güzel jestler ve sonra ilişkide kademeli bir düşüş... Muhtemelen onun için savaştığımızı düşünmeyi seviyor. Oysa ikimiz de ondan kurtulduğumuz için rahatladık."

Jones, bu ayrılık sonrsı kendini iyi hissettiğini belirtirken yeni bir aşka dair de sinyal veriyor: "Noel için yeni bir adam istiyorum. Bu sefer yakışıklı, ince, yaşıma yakın olacak, kendi evine sahip olacak."

Jones, Galler'den 76 yaşındaki sevimli bir adam ile zaten sohbet ettiğini söylüyor: "Hâlâ daha genç. Ve yaşam maliyetinden Brexit'e kadar her şey hakkında sohbet ediyoruz; çok eğitimli ve ilginç."