Elazığ İl Özel İdaresine ait olan 54 bin 540 metrekare alanın 5 bin 100 metrekaresinin, ‘hizmet alanı' adı altında AKP’li meclis üyeleri tarafından ‘gizlice’ AKP'li Elazığ Belediyesi’ne tahsis edildiği ortaya çıkmıştı.

İl Özel İdaresi MHP grubu tarafından yapılan itirazlar sonucunda AKP’li belediye verilen arazi tahsisi iptal edildi.

BÜYÜK BİR YANLIŞTAN DÖNÜLDÜ”

Elazığ Belediyesine yapılan arsa tahsisine itirazlarının sonuç verdiğini belirten MHP Grup başkanvekili Osman Dilek, şöyle konuştu:

-Elazığ Özel İdaresi merkez Çaydaçıra Mahallesi sınırları içerisinde olan 4 bin 539 ada ile 4 bin 534 parsel ve 22 nolu parsel üzerinde bulunan taşınmazlarında imar değişikliği yapılmıştı.

-Bu değişiklikler yapılırken  5 bin 100 metrekarelik alan ise belediye hizmet alanı olarak talep ediyor özel idarede belediyenin bu talebini kabul ederek bu alanı veriyor.

-Belediyeye verilen bu arazi caddeye sıfır olan bir alan bu arazinin alımı belediye meclisinde onaylanıyor.

-Milliyetçi Hareket Partisi grubu olarak yaptığımız araştırma neticesinde bu bölgede en verimli yerin belediye hizmet alanı olarak verilmesinin doğru olmadığını söyledik.

-Gerekçesinin ise belediye yönetimlerinin beş yılda bir değiştiğini bu yönetim olmazsa bile başka yönetimlerde bu araziyi hizmet alanından çıkartıp imara açarak burayı satabileceğini söyledik.

-Partimizin itirazları ve uyarıları sonrasında büyük bir yanlıştan dönüldü.Bu bölgede yeniden imarın yapılması ve bu arazinin belediyeye tahsisinin yapılmaması kararını aldık.

-Devletin olan 5 bin 100 metrekare caddeye sıfır olan bu araziyi yine il özel idaresinde kaldı.