LaLiga Türkiye Temsilcisi Mete Türkmenoğlu, Real Madrid forması giyen Arda Güler'in LaLiga Türkiye sosyal medya hesaplarında etkileşim sayılarını artırdığını ifade etti.

Türkmenoğlu, "Real Madrid bile paylaşımlarında Arda Güler odaklı ilerliyor. Bellingham, Vinicius Jr. gibi yıldızlar varken Arda Güler paylaşımları geliyor." şeklinde konuştu.

LaLiga Türkiye'nin gazetecilerle iftar yemeğinde bir araya geldiği etkinlikte konuşan Türkmenoğlu, İspanya Ligi'nin yayın kalitesinde önemli bir ilerleme kaydettiğini vurguladı.

Ligin isim sponsorunun değişikliğinin ardından İspanyol futbolunu takip edenlere yeni deneyimler sunmayı amaçladıklarını belirten Türkmenoğlu, "Değişikliklerin büyük çoğunluğunun beğenildiğini görüyoruz. Başka liglerde kullanılmayan sinematografik kamera, örümcek kamera gibi eklentilerle farklı bir şov ortaya koymak istedik. Biz işimizi geliştirerek Premier Lig'i kovalamayı sürdürmek istiyoruz. Uzun zamandır bölge bölge, ülke ülke ayırarak sosyal medyada atak yapıyoruz. Bu sezon başında sosyal medya anlamında Premier Lig'in önüne geçtik. Bu şaşırtıcı bir veri oldu. Geçen sene DeMarke ile birlikte LaLiga Türkiye'nin X (Twitter) hesabını açarak Türkçe paylaşımlara başlamıştık. Bunu Endonezya'da, Japonya'da da yapıyoruz uzun zamandır. Farklı ülkelere yavaş yavaş uyum sağlayarak içeriği zenginleştirmemiz gerekiyor." dedi.

LaLiga'nın Türkiye'deki büyümesinde Arda Güler'in kilit bir etkisi olduğunu vurgulayan Türkmenoğlu, Real Madrid'de oynayan milli oyuncunun LaLiga Türkiye sosyal medya hesaplarının genişlemesinde önemli bir rol üstlendiğini belirtti.

"ARDA GÜLER BÜYÜK LOKOMOTİF"

Türkmenoğlu, Arda Güler'in sosyal medyadaki etkisini, şu sözlerle anlattı:

Arda Güler sahada özel bir şey yaptığında hemen etkisini görüyoruz. Türkiye'ye özel konuşursak, X (Twitter) hesabımızın hemen büyüdüğünü söyleyebiliriz. Real Madrid bile paylaşımlarında Arda Güler odaklı ilerliyor. Bellingham, Vinicius Jr. gibi yıldızlar varken Arda Güler paylaşımları geliyor. Benim şahsi fikrim daha fazla süre almasını umuyorum. Hem taraftar olarak hem futbolun güzelliği hem de işim için bunu istiyorum. LaLiga'nın Türkiye'de büyümesi Arda Güler üzerinden başlıyor. Tabii ki uzun yıllar birkaç Türk oyuncu oldu. Kış transfer döneminde Enes Ünal gitti. Cenk Özkacar da Valencia'da güzel işler çıkarıyor ama etkileşim anlamında Arda Güler büyük bir lokomotif.

"İKİNCİ EKRAN ÇALIŞMAMIZ VAR"

LaLiga'nın teknolojik gelişmelerle ilgili yeniliklerine de değinen Türkmenoğlu, "Özellikle pandeminin ardından LaLiga'nın en önemli hedefi yayın ihalelerinde küçülmeye gitmemekti. Bu sebeple de böyle bir teknolojik atılım yapıldı. Diğer liglerde herkes 3 yıllık ihaleye giderken biz 5 yıllık ihaleye gittik. Türkiye'de de Saran Group'la, S Sport'la bunu böyle yaptık. Teknolojik anlamda LaLiga'da ikinci ekranı dahil etmek istiyoruz. Herkesin telefonla maç izlediğini biliyoruz, ikinci ekran çalışmamız uzun süredir var. Herkesin maç izleme tecrübesini kişiselleştirme adına adımlarımızı atmaya başladık." ifadelerini kullandı.