La Liga lideri Real Madrid'in Sevilla'yı ağırladığı maçta Arda Güler büyük bir şanssızlık yaşadı. İspanyol devinde Carlo Ancelotti, Arda Güler'i oyuna almak üzereyken Real Madrid'in Modric ile golü gelince deneyimli teknik adam, milli futbolcuyu oyuna almaktan vazgeçti.

MODRIC'İN GOLÜ ENGEL OLDU

Real Madrid, Sevilla karşısında 80. dakikaya kadar öne geçme şansını bulamadı. Son dakikalara doğru baskısını artıran ev sahibinde gol gelmeyince Carlo Ancelotti Arda Güler hamlesini yapmaya karar verdi. Milli oyuncumuz yedek kulübesinden çıktı, formasını giydi ve sahaya girmek için son direktifleri aldı. Oyunun durmasını bekleyen Arda Güler sahaya girmek için saniyeleri sayarken takımın tecrübeli ismi Luca Modric muhteşem bir gole imza attı.

KULÜBEYE DÖNDÜ

Ancelotti'nin oyuna sonradan aldığı tecrübeli isim ceza sahası yayından attığı müthiş şutla Real Madrid'i öne geçirdi. Ancak bu gol Arda Güler için hayırsız oldu. Real Madrid'in öne geçmesiyle Ancelotti Arda Güler'i oyuna almaktan vazgeçti. Doğum gününde oynama hayali kuran Arda Güler yedek kulübesine geri döndü. 

Maç sonrası Carlo Ancelotti'ye bu konu hatırlatıldı. Tecrübeli hoca, Arda Güler sorusuna şu yanıtı verdi:

"Modric'in golünden önce bir planım vardı. Sonra Arda Güler değişikliğinden vazgeçtim. Arda da bu durumu çok iyi anlıyor."

Sevilla galibiyetiyle puanını 65'e çıkaran ve liderliğini sürdüren Real Madrid ligde gelecek hafta Valencia deplasmanına çıkacak.