Arda Güler, Real Madrid'e katıldığı sezonda zorlu bir dönem geçirdi. Ancelotti, onun sürelerini sınırlı tutmak istedi ve sezon sonunda daha fazla şans vermesine rağmen, Los Blancos formasıyla sadece 12 maçta görev aldı. Genç Türk futbolcunun aldığı sürelerde sakatlıklar önemli bir rol oynadı.

Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde Arda Güler forma şansı bulamadı. Bu nedenle birçok kişi, Real Madrid'in Dortmund'a karşı oynayacağı finali kazanması durumunda, Carlo Ancelotti'nin Güler'i kullanmama kararı nedeniyle onun kupa kazananlar arasında sayılmayacağını düşünüyor.

UEFA'nın yıllardır uyguladığı yöntem bu yönde ancak resmi bir açıklama olmamakla birlikte bu kuralı değiştiren bir durum söz konusu.

Isco, Real Madrid'de geçirdiği dokuz sezonda beş kez Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadı. Malaga doğumlu oyuncu, ilk dört şampiyonlukta aktif bir rol oynadı, ancak 2021-22 sezonunda Ancelotti tarafından hiçbir maçta kullanılmadı.

UEFA'nın resmi internet sitesinde Real Betis'in yetenekli orta saha oyuncusu, Cristiano Ronaldo, Bale, Benzema, Carvajal, Marcelo, Modric, Casemiro, Kroos ve Nacho ile birlikte tarihte en çok Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanan oyuncular arasında gösteriliyor.

ARDA GÜLER ŞAMPİYON SAYILACAK MI?

Avrupa Kupaları'nı da dahil edersek, en çok kazanan Real Madrid efsanesi Francisco Gento.

Isco'nun bu listede yer alması, UEFA'nın geleneksel kuralında bir değişiklik anlamına geliyor. Bu nedenle Real Madrid'in Dortmund'a karşı finali kazanması halinde, Arda Güler tek bir dakika bile oynamamış olsa da şampiyon sayılacak.