Carlo Ancelotti, Şampiyonlar Ligi zaferinden sonra yapılan kutlamalarda, Arda Güler'in yeteneğini övdü.

Daha önce yaptığı açıklamalarda, "Ona çok düşkünüz. O en gencimiz. Bir yeteneği var. Top Arda Güler'e aşık" sözleriyle milli futbolcumuzun yeteneğine dikkat çeken Ancelotti, Madrid'deki kutlamalarda yine Arda Güler'i onore etti.

2023-24 sezonu, Türk oyuncunun Real Madrid'deki ilk yılı oldu ve bu yıl İtalyan teknik direktörün rehberliğine ihtiyaç duyduğu sakatlıklar, yedek kalmalar ve parlak performanslarla dolu bir dönemdi.

Arda Güler'in yeterince süre alamasa da sezon ortasındaki değişimi, sahada daha olgun bir görüntü sergilemesi ve fiziksel ile zihinsel rutinlerini güçlendirmesi, Ancelotti'nin fikir değiştirmesinde etkili oldu.

Zamanla gelişen profesyonel ilişkileri sayesinde Türk oyuncuya fırsatlar gelmeye başladı ve Arda Güler de sahada bu fırsatları iyi değerlendirdi. 2023-24 LaLiga'da her 62 dakikada bir gol atarak altı golle rekor kırdı.

Cibeles'te yapılan kutlamada Ancelotti, "Puro içtim, Eduardo ile dans ettim... ve şimdi tek bir şey istiyorum: Sizi çok ilginç bir çocukla tanıştıracağım." diyerek Arda Güler'i tanıttı ve şovmen yönünü ortaya koydu.

"ÇOK UTANGAÇ, DEVAM ET EVLAT"

Ancelotti, mikrofonu genç oyuncuya uzatarak "Aaaarda, o çok utangaç. Devam et evlat," diye şaka yaptı. Taraftarları İspanyolca selamlayan Arda Güler ise, "Merhaba, Madridistalar. Biz bir aile gibiyiz, her şey için teşekkürler." diyerek coşkuyla konuşmasını bitirdi ve koçuna sarıldı.