1. Lig'in zirvesinde yer alan ve Süper Lig günleri sayan Eyüpspor'un teknik direktörü Arda Turan, İspanya'nın Marca gazetesine özel röportaj verdi.

Milli maç arası nedeniyle geçtiğimiz günlerde Madrid'e giden ve eski takımı Atletico Madrid'in antrenmanını ziyaret edip eski hocası Diego Simeone ile taktik konuşmaları da yapan Arda Turan, "Simeone 25 yıl sonra takımdan ayrılırsa Atletico'nun başına geçebilirim" şeklinde espri yaparak konuşmasına başladı.

"ASLA SÖZ VERMEM, YALAN SÖYLEMEM"

"İki kuralım vardır: Gelecek için asla söz vermem ve asla yalan söylemem. Oyuncu olarak başardıklarımı teknik direktör olarak da başarmayı hayal ediyorum."

Haberde Eyüpspor'un Süper Lig için gün saydığı detayına yer verilirken, Arda Turan bu sezonki başarılarını, "Çok çalıştık ve takımla beklenenden çok daha kısa sürede başarılı olacağız. Oyun tarzımız, ne Süper Lig'de ne de 1. Lig'deki rakiplerimizde var. Sadece topa sahip olmuyoruz. Aynı zamanda koşuyoruz. Bu oyun tarzımız nedeniyle çok mutluyum" şeklinde özetledi.

"BAŞARI, TAKIM BİRLİĞİYLE BAŞLAR"

"Herkesin saygıdan bahsetmesi normal ama benim için en önemli şey oyuncuların birbirini ve teknik ekibi sevmesi. Benim zamanımda Atletico Madrid'in soyunma odası böyleydi. Başarı, takım birliğiyle başlar."

SIMEONE VE ENRIQUE'NİN OYUN PLANLARI

Atletico Madrid'deki hocası Diego Simeone'nin savunma oyununu, Barcelona'da birlikte çalıştığı Luis Enrique'nin de hücumdaki performansını örnek aldığını belirten Arda Turan, "Simeone ve Enrique'nin taktikleri benim için büyük bir ayna oldu. Onlar her zaman şampiyon olamasalarda maçlarda harika taktisyenlik yaptılar. Hem kulüpte, hem de LaLiga'da bir şeyler değiştirmek kolay değil. Onların oyun tarzlarını geliştirebilirsek bu bizim için mükemmel olur" ifadelerini kullandı.

"Hayalim sadece bir şeyler kazanmak değil, ülkemin kaderini değiştirmek. Herkese örnek olmak istiyorum. Tabii ki ben bir Cruyff değilim, onun gibi olamam ama Türk futbolunda bir şeyleri değiştirmeyi istiyorum."

Arda Turan ayrıca, "Simeone'nin harika bir teknik direktör olduğunu biliyordum ama şimdi aynı mesleği yaptığım için onu çok daha iyi anlıyorum, onunla daha fazla empati kuruyorum. Onun ulaştığı tarihi başarıları yakalamak kolay değil" dedi.