Bayramda yakınlarını ziyaret edecek olanlar yoğunlukla metro, metrobüs, tramvay ve otobüs gibi araçları kullanacak. Geçtiğimiz günlerde toplu taşıma seferlerinin ücretsiz olacağı tarihler paylaşıldı.

AREFE GÜNÜ TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

İstanbul ve Ankara'da arefe günü Marmaray, otobüs, metrobüs, vapur, metro ve diğer toplu taşıma araçları ücretli olarak hizmet verecek.

İSTANBUL'DA BAYRAMDA TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ Mİ?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı boyunca toplu ulaşımın kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahiplerine ücretsiz olacağını açıkladı.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; bayram tatili nedeniyle KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler, 15 Haziran Cumartesi (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00'dan başlayarak, 24 Haziran Pazartesi saat 07.00'ye kadar ücretsiz olacak. Yap-işlet-devret projeleri ücretsiz geçiş uygulamasından hariç tutuldu. 

İSTANBUL'DA OTOBÜSLER, METRO, METROBÜS ÜCRETSİZ Mİ?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre seferler bayramın birinci gününde Pazar günü tarifesine göre, diğer günler Cumartesi günü tarifesine göre gerçekleştirilecek. İBB tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Kurban Bayramı'nda 16-17-18-19 Haziran tarihlerinde kişiselleştirilmiş İstanbulkart'ınızla ücretsiz seyahat edebilirsiniz. 

*Ada hatları, Beyoğlu-Taksim Nostaljik Tramvay’ı, Karaköy-Beyoğlu Tünel'i, Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı'na hizmet veren bagajlı taşımacılık yapan hatlarımız ile 139 Üsküdar-Şile ve 139A Üsküdar-Şile/Ağva VİP hatlarında ücretsiz uygulaması geçerli değildir.

BAYRAMDA ANKARA'DA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçları (Otobüs, Metro ve ANKARAY) ile “Kurban Bayramı” süresince 16-17-18-19 Haziran 2024 tarihlerinde ücretsiz olarak hizmet verilecektir.