Indian Wells Masters Tenis Turnuvası'nın çeyrek final etabında, tek erkekler kategorisinde dünya ikincisi İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz, Alman rakibi ve turnuvanın altıncı seribaşısı Alexander Zverev'i mağlup ederek yarı finale yükseldi. Maç, ABD'nin Indian Wells şehrinde gerçekleşti ve bir arı sürüsünün kortu işgali sebebiyle yaklaşık iki saatlik bir gecikme yaşandı.

Alcaraz ile Zverev arasındaki mücadele başladıktan kısa bir süre sonra, arıların korta akını yaşandı. Arıların, Alcaraz'ı çevrelemesiyle maçın hakemi, oyunu durdurma kararı aldı. Olay yerine çağrılan bir arıcı, arıları başarıyla uzaklaştırdıktan sonra maç, kaldığı yerden devam etti.

İspanyol tenisçi, 6-3 ve 6-1'lik set sonuçlarıyla Zverev'i 2-0 mağlup ederek, son altı ay içinde üçüncü kez rakibine karşı zafer kazandı.

"HİÇ BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM"

Carlos Alcaraz, maç sonrası yaptığı açıklamada, "Tuhaftı. Tenis kortunda hiç böyle bir şey görmemiştim. Sahadan koşarak çıktığımızda televizyonda arı istilasını izliyorduk ve buna çok güldük. Benim için komikti. Karşılaşma, tenisle değil bununla hatırlanacak." dedi.