İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında kurduğu dayanışma ağı Askıda Fatura ile bugüne dek toplam 126 milyon TL’lik ihtiyaç giderildi. Askıda Fatura’da ihtiyaç sahipleri sosyal incelemeden geçirilerek tespiti yapılıyor.

Gerçek ihtiyaç sahibi olduğu belirlendikten sonra Askıda Fatura’ya İGDAŞ ve İSKİ faturalarını yükleyebiliyor. Ailelere Aile Destek ve Anne Bebek Destek Paketi, üniversite öğrencilerine; Eğitim Destek Paketi ile destek olundu.

500 TL YÜKLENİYOR

Şimdi de kent içi ulaşımda ödeme güçlüğü çekenlere Ulaşım Destek Paketi sunuldu. Hayırseverlerin katkılarıyla ihtiyaç sahiplerinin İstanbulkartlarına  otobüs, metro, vapur, tramvaylarda kullanabileceği 500 TL yükleniyor.

Ulaşım Destek Paketi’nden yapılan değerlendirme sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişiler faydalanabiliyor. Şu ana kadar 15 bin 683 başvuru sahibinin ulaşım ihtiyacına toplam 4 milyon 726 bin 800 liralık destek verildi. İhtiyaç sahibi olduğu belirlenmiş kişiler için oluşturulmuş 90 bin Ulaşım Destek Paketi ise askıdan inmeyi bekliyor.