Galatasaray'ın İtalyan futbolcusu Nicolo Zaniolo, Aston Villa'daki kiralık macerasının ardından sarı kırmızılı kulübe geri dönecek. 

Sarı kırmızılı kulüp, 24 yaşındaki Zaniolo'yu sezon başında satın alma opsiyonuyla birlikte Aston Villa'ya kiralık olarak göndermişti. İtalyan hücumcu için 5 milyon Euro kiralama bedeli alan Galatasaray, 1.375 milyon Euro şarta bağlı bonus ve satın alma opsiyonunun devreye girmesi halinde bonservis bedeli olarak 22.5 milyon Euro kazanacaktı.

Öte yandan, 15.5 milyon Euro'luk ek bir bonusun yer aldığı sözleşmede, Zaniolo'nun başka bir takıma transferi halinde, satış bedeli karının yüzde 10'unu Galatasaray alacaktı.

ASTON VILLA'NIN ZANIOLO KARARI

The Athletic'te yer alan habere göre; kadrodaki oyuncu sayısını azaltmak isteyen teknik direktör Unai Emery, yeni sezon öncesi gerekli takviyeleri yapabilmek için bazı mevkilerdeki oyuncuları eleme kararı aldı.

The Athletic muhabiri Jacob Tanswell, Aston Villa'nın Zaniolo'nun satın alma opsiyonunu kullanmayacağını ve İtalyan futbolcunun Galatasaray'a döneceğini yazdı.