İstanbul Ataşehir'de motosikletli iki şüpheli bir iş yerine kurşun yağdırdı. Saldırıda iş yeri sahibi ve içeride bulunan bir kişi yaralanırken, polis kaçan şüphelileri yakalamak için çalışma başaltı.

Olay, 11 Mart Pazartesi günü saat 16.00 sıralarında Barbaros Mahallesi'nde bir iş yerinde meydana geldi. Motosikletle gelen kimlikleri belirlenemeyen kasklı iki kişi yanlarındaki tabanca ile iş yerine peş peşe ateş açtı. Açılan ateş sonucu iş yeri sahibi Cem Ali T. (42) ve içeride bulunan Hayrettin P. (56) yaralandı. Saldırganlar olaydan sonra geldikleri motosiklet ile kaçarken, olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

HAYATİ TEHLİKELERİ YOK

Kolundan ve bacağından yaralanan iş yeri sahibi Cem Ali T. ambulansla Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi'ne, bacağından yaralanan Hayrettin P. özel bir hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Polis ekipleri olayla ilgili görgü tanığı ve güvenlik kamera çalışması yaptı. Olay yerindeki ilk belirlemelerde 5 boş kovan bulunurken, kurşunlardan bazılarının iş yerine isabet ettiği görüldü.

5 EL ATEŞ ETTİLER 

Saldırının gerçekleştiği caddede iş yeri bulunan Veysel Gençel "Motor üzerindeki iki kişi buradan geçerken 5 el ateş ediyor. Alacak verecek davası mı bilmiyoruz şu an kesin bir şey yok. 2 kişi yaralandı. Yaralıların bacaklarından ve kolundan yaralandığını biliyorum. Motor plakasızdı kaçtılar sonra" dedi.

Polis, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.