CHP'li İzmit Belediyesi ekipleri ile AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri arasında dün asfalt çalışması nedeniyle arbede yaşandı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Bu sırada yanına yaklaşan AKP'li İzmit Belediye Meclis Üyesi İbrahim Efe bir anda kendisini yere atıp çığlıklar atmış kameraya yansıyan Efe'nin bu davranışları çevredekiler tarafından hayretle izlenmişti.

O anların sosyal medyada yayınlanmasıyla Efe'nin 'Oscarlık performansı' gündeme oturdu. AKP'li İbrahim Efe'nin o performansı partisinin de dikkatini çekti. Efe hakkında partisi disiplin soruşturması başlatıldı. 

AKP Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

"İzmit’te dün yaşanan ve kamuoyunda infiale neden olan olayla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Öncelikle olayda darp alan tüm işçilere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu tür hadiselerin bir daha yaşanmamasını arzu ettiğimizi belirtiyoruz.

Söz konusu olaya adı karışan ve yaşanan görüntüler nedeniyle kamuoyundan özür dileyen Meclis Üyesi İbrahim Efe hakkında, ilgili kurullarımızla yaptığımız istişareler sonucu disiplin sürecini başlatmış bulunmaktayız.

Saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız."