Bir zamanlar Cosby Show'un yıldızı olarak parlayan ve müzisyen Lenny Kravitz ile evli olan Lisa Bonet, 2005 yılında tanıştığı Aquaman oyuncusu Jason Momoa ile ayrılıklarını kesinleştirdi.

İkili 18 yıl sonra boşanma davasında karşı karşıya.

Resmi olarak adı Lilakoi Moon olan 56 yaşındaki Bonet, Los Angeles'taki 44 yaşındaki Momoa ile evliliğini sona erdirmek için belgeler sundu. Başvuru, ayrılıklarını duyurduktan yaklaşık iki yıl sonra geldi.

Dilekçede, ayrılığın nedeni olarak uzlaşmaz farklılıklar gösteriliyor. Dosyada, tarafların mali destek almaması gerektiği ve ikilinin varlıklarını nasıl paylaşacakları konusunda anlaştıkları belirtiliyor.

İkili, 2005 yılında tanışıp beraber olmaya başladı, ancak 2017 yılına kadar yasal olarak evlenmediler. Boşanma belgelerinde de ayrılık tarihleri Ekim 2020 olarak belirtiliyor.

Momoa, Aquaman filmlerindeki ve Game of Thrones'taki rolleriyle tanınıyor. Bonet, The Cosby Show'da, High Fidelity ve Enemy of the State gibi yapmlarda yer aldı. Lenny Kravitz ile evliydi ve bu evlilikten de son dönemde yıldızı parlayan Zoë Kravitz adında bir kızı var.