Olympiakos'a elenmenin fizik ve mental yükü, Sivasspor'un ağır ve bozuk zemininde Fenerbahçe'yi daha da ağırlaştırdı. Fred 45+2'de şapkadan tavşan çıkardı. Soyunma odasına moralli giden Fenerbahçe, ikinci yarıya skorun verdiği avantajla enerji depolamış şekilde geri döndü.

İkinci yarının başında yalancı bir baskı kurdu. O arada ikinci gol peşine düşünce, kaptırılan bir top ve kontrataktan kalesinde golü gördü. Sivas deplasmanında 1-0'ı bulmuşken kontratan gol yemek her babayiğidin harcı değildir!

Bu sezon birçok kez Fenerbahçe'yi ipten alan İrfan Can Kahveci 80'de yine sahneye çıktı. Ocak ayından beri çekirge misali bir sıçrayan, iki sıçrayan Fenerbahçe, Sivas'ta bu kez sıçrayamadı. Uzatmada bence 'basit' çalınan bir penaltıyla şampiyonluğu Galatasaray'a hediye etti.

Lastiğin patlayacağı belliydi

Matematiksel olarak şansı devam etse ve futbolda son düdük çalmadan hiçbir şey belli olmasa da, Fenerbahçe yönetimi ve teknik ekibinin bu sınavı veremeyeceği zaten ocak ayından beri belliydi. Şampiyonluk umudunu nisan ayına kadar taşıyan oyuncu kadrosu da en sonunda iflas etti.

İsmail Kartal'ın takım içi sorunlara çare bulamaması, her hamlesinin fiyaskoyla sonuçlanması, bu lastiğin bir yerde patlayacağını zaten gösteriyordu. Ne İsmail Kartal kendi derdine çare bulabildi ne de Fenerbahçe yönetimi olmayacak duaya amin demekten vazgeçmedi.

Ne cesareti var ne kabiliyeti

Konferans Ligi maçı var diye Süper Kupa maçına çıkmadın, kaybettin.

Karagümrük maçı var diye, Olympiakos'a karşı ilk maçta rotasyonla çıktın, kaybettin.

Rövanşta, 'Sivas maçı var' diye sahanın en iyileri Fred ve İrfan Can'ı oyundan aldın, elendin.

'Türkler şöyle, böyle yabancı gelsin' dedin, en sonunda yabancı VAR hakemiyle, Sivas'ta da şampiyonluğu kaybettin.

Böylesine zincirleme hatalar yapan teknik ekibin ve yönetimin, kalan 5 maçta, Fenerbahçe'yi şampiyonluğa taşıyabilecek ne cesareti olduğuna inanıyorum, ne de kabiliyeti.

Yönetim nerede?

Olympiakos hayal kırıklığının ardından ortalıkta görünmeyen Fenerbahçe yönetimi, Sivasspor deplasmanında şampiyonluğun altın tepside Galatasaray'a verilmesinden sonra adeta dut yemiş bülbüle döndü.

Bir tane sorumluluk alacak insan yok mu? Taraftarın önüne çıkıp, hesap verecek kadar kendini sorumlu hisseden bir tane yönetici olmaz mı? Susunca her şey unutulacak, siz de o koltuklarda rahat rahat oturmaya devam mı edeceksiniz?

Camianın en çok ihtiyacı olduğu yerde konuşmaya cesaret edemeyenler mi bu kulübü başarıya götürecek?

Çare haziranda!

6 yıl önce göreve büyük umutlarla geldi Ali Koç. 20 yıllık Aziz Yıldırım imparatorluğundan sonra, benim de koşulsuz destek verdiğim bir değişim oldu.

Çünkü Fenerbahçe'nin bu kan değişimine çok ihtiyacı vardı. Ama geldiğimiz noktada, sportif olarak Fenerbahçe tarihinin en başarısız başkanı karşımızda.

Hiçbir şeyi tam olarak doğru yapamayan, iletişime değer verdiğini söyleyip iletişim faciaları yaşatan, sabah söylediğini akşam tekzip eden bir başkan haline geldi. Fenerbahçe 10 yıldır şampiyon olamıyor ve bunun 6 yılı Ali Koç dönemindeyse, bu noktada artık gereği yapılmalı.

Aziz Yıldırım ibret olsun

Saha dışındaki politikayı iyi yürütemeyip "Ben başkan olduğum sürece şampiyon yapmayacaklar" denmesine rağmen, hâlâ Fenerbahçe Başkanı olmak için inat ederse, Ali Koç'un bu kulüpten ayrılışı, Aziz Yıldırım'ın gidişinden daha can yakıcı olabilir.

Başkan, etrafındakilerin ve 'şimdilik' kendisine destek veren kongre üyelerinin dolduruşuna gelirse, 1 sene içinde acil seçimli kongre düzenlenir. O zaman da, bir zamanlar "bizi bırakma" diye ağladıkları Aziz Yıldırım'ı, 2018'de tezahüratlarla kovalayan kongre üyeleri, daha beterini kendisine uygulayabilir.

Ben dostane şekilde uyarmış olayım. Çünkü bu işler böyledir. Şaşmaz. 

Pes vallahi!

Dipnot: "Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü' denilen Fenerbahçe'de 2 ay sonra seçim olacak, kim başkan adayı kim değil bilmiyoruz. Bu olacak şey değil. Adayım diyen de, "x aday olursa olmam" gibi garip şartlar sunuyor. Eski başkan Aziz Yıldırım da "o aday olursa karşısına aday olurum" diyor. Koskoca Fenerbahçe'de başkanlık makamı, sizin gövde gösterisi yapmak için kullandığınız pist mi? Bu camiada elini taşın altına özgürce koyacak bir tane aday yok mu?