Fenerbahçe'de başkan adayı Aziz Yıldırım'ın "anlaştım" dediği Portekizli teknik adam Jose Mourinho, bu sezon başında Roma'dan ayrıldıktan sonra teknik direktörlük kariyerine geri dönmeye hazırlanıyor. 

Sezona eski Liverpool forveti Robbie Fowler'ın yönetiminde iyi bir başlangıç yapan Suudi Arabistan ekibi Al-Qadsiah, geçtiğimiz hafta Suudi Arabistan Birinci Ligi'ne terfi etti ve şu anda eski Real Madrid ve İspanyol orta saha oyuncusu Michel tarafından çalıştırılıyor. Ancak, bir değişiklik yapmayı düşündükleri ve 61 yaşındaki Mourinho'nun da adaylar arasında olduğu belirtiliyor.

Mourinho'ya daha önce de Suudi Arabistan Profesyonel Ligi'nden teklifler gelmişti. Al Shabab, Mourinho'ya yaklaşan takımlar arasındaydı. Mourinho, önceki teklifleri reddetmiş olsa da, doğru bir projeyle Suudi Arabistan'da çalışmaya açık olduğunu ifade etmişti.

Al-Qadsiah, dünyanın en büyük ikinci şirketi olan petrol devi Aramco'ya ait. Kulüp, Suudi Arabistan'ın doğusundaki Al Khobar kentinde yer alıyor. Mourinho, bu hamleyi gerçekleştirirse, Suudi Pro Ligi'ne katılan bir başka büyük isim olacak.

Mourinho'nun adı son haftalarda eski kulüpleri Manchester United ve Chelsea ile de anılmıştı.