Fenerbahçe Kulübü Başkan Adayı Aziz Yıldırım, mevcut yönetimin Jose Mourinho ile anlaşma haberlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Bana da sordu öbür taraf, 'Gerekirse imzalayın.' dedim çünkü onlar yetkili, şu anda bizim yetkimiz yok. Onlar da galiba Mourinho'ya talip olmuşlar, iyi bir haber." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, kongre çalışmaları kapsamında kentteki bir otelde düzenlenen toplantıda kongre üyeleriyle bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Yıldırım, şampiyonluk hedefiyle aday olduğunu belirterek, "Şimdi Fenerbahçe raydan çıktı. Fenerbahçe sportif anlamda başarılı olmadığı gibi başka mecralara kaydı. Bilmiyorum görüyor musunuz? Biz çok görüyoruz. Bundan dolayı arkadaşlarla bu raydan çıkan vagonu yine raya oturtup devam etmesini sağlamaya karar verdik." dedi.

"ŞAMPİYON OLMAMIZ LAZIM"

Yıldırım, Fenerbahçe taraftarına şampiyonluk sözü verdiklerini vurgulayarak, yönetim için fazla aday çıkmamasını eleştirdi.

Kulübün borçlarına değinen Yıldırım, "Başkanlığım sürecinde 'Borç şu kadardı, bunlar böyle yaptılar.' demeyeceğim, konuşmayacağım. Böyle şeylerle işimiz yok. Başarılı olma mecburiyetindeyiz. Şampiyon olmamız lazım. Şampiyon olmazsak hepimiz üzüleceğiz. Onun için tek vaadimiz şampiyon olmak, yapmak. Tarih şampiyonları yazar, ikincileri yazmaz." şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Başkan Adayı Aziz Yıldırım, stadın seyirci kapasitesinin artırılması ve yenilenmesiyle ilgili projelerini açıkladı.

"MOURINHO İLE KONUŞTUK"

Fenerbahçe yönetiminin Portekizli teknik direktör Jose Mourinho ile anlaşma haberlerine değinen Yıldırım, şu açıklamayı yaptı:

"Mourinho ile konuştuk ondan sonra Önder ve Mahmut beyler gitti, konuştular. Belli bir noktaya geldik. İlk konuşmamda onlara da çağrı yaptık, 'Gelin beraber bedelini ödeyelim, bu işi halledelim.' dedim. Neyse akıllarına gelmiş, gitmişler konuşmuşlar. Bana da sordu öbür taraf, 'Gerekirse imzalayın.' dedim çünkü onlar yetkili, şu anda bizim yetkimiz yok. Onlar da galiba Mourinho'ya talip olmuşlar, iyi bir haber. Fenerbahçe'ye İsmail Kartal'dan sonra Mourinho. Hepimiz çok mutluyuz."

"MOURINHO İÇİN BANA TEŞEKKÜR ETMENİZ LAZIM"

Aziz Yıldırım, bir katılımcının "Mourinho imzalamış galiba" ifadesi üzerine, yönetime seçildiklerinde Mourinho ile çalışmaya devam edeceklerini belirtti ve şunları kaydetti:

Güzel işte. İmzalar. Söz verdi bana. Öbür taraf söyledi bana. Ne fark edecek? Kim seçilirse devam edecek. İlk konuşmamda 'Gelin beraber gönderelim, imza attıralım, adam çalışmaya başlasın.' demedim mi? Söylediler, 'Tamam yapın, imzalayın.' dedik. Sonuçta seçilirsek biz de çalışırız, fark etmez. Müthiş bir rüzgar esmeye başladı. O oyuncuya, bu antrenöre gidiyorlar. Kafalarında ya İsmail Kartal ya da milli takım antrenörü vardı. Onun için bana teşekkür etmeniz lazım.

"BÖYLE SAÇMA ŞEY Mİ OLUR?"

Taşınmazların satılmasına ilişkin maddelere karşı olduklarını belirten Yıldırım, altyapılara önem vereceklerini vurguladı.

Yıldırım, kendisine yöneltilen "Mourinho kalıbının adamı değil" dediği iddiasının sosyal medyada yer aldığına dikkat çekerek, "Ben konuştum, anlaştım. Bunlar gittiler, bana sinyal verdiler 'İmzalayın.' dedim. Onun için problem yok. Önemli olan Fenerbahçe, önemli olan Fenerbahçe'ye gelmesi. Teklifi yapan kişi, adama niye öyle desin. Böyle saçma şey olur mu?" ifadelerini kullandı.