Ancak İrlanda’nın başkenti Dublin’deki havalimanında çalışan bir bagaj sorumlusu, bunun valizin onaylanmasını geciktirdiğini açıkladı.

Bagaj sorumlusu John, RSVP Live'a yaptığı açıklamada, "İnsanların kendilerini tanımlamaya yardımcı olmak için valizlerine bağladıkları şeritler, çantalarla ilgili yapılan taramalarda sorunlara neden olabilir."

“Eklenen bu aksesuar fark edilmeyi kolaylaştırırken, havaalanı bagaj tarayıcılarının ilgisini olumsuz yönde çekiyor. Çanta otomatik olarak taranamazsa, manuel işleme tabi tutulabilir ve bu da çantanızın uçağa ulaşamaması anlamına gelebilir" dedi.

Yani bavulunuzu kurdeleler, renkli detaylar ve eski seyahat çıkartmaları gibi tanımlayıcı bilgiler olmadan göndermek, ona kolayca ulaşma şansınızı artırıyor.

John ayrıca havalimanı güvenliği için önemli başka bir konuya da şöyle değindi. Görevliye göre, pek çok kişinin valizinin kenara çekilmesinin ve detaylı olarak incelenmesinin bir başka nedeni de bavullarının içinde badem ezmesinin bulunması oluyor.

Bagaj uzmanı, “Badem ezmesini asla bagajınıza koymayın. Bazı patlayıcılarla aynı yoğunluğa sahip, dolayısıyla çantanız çıkarılacak ve valiz araması için uçaktan çağrılacaksınız" dedi.