İstanbul Bağcılar Göztepe Mahallesi 2281'inci Sokak'ta bulunan 4 katlı binanın 3'üncü katında saat 16.00 sıralarında yangın çıktı. İddiaya göre; pazar alışverişi yapmak için evden çıkan anne, yaşları 7 ile 13 arasında olan 4 çocuğunu evde bıraktı. Evin arızalı olduğu öğrenilen doğalgaz borusundan çıkan gaz sızıntısı ile bilinmeyen nedenle dairede yangın çıktı. 

Dumanları gören mahalle sakinleri ve o sırada alışverişten dönen anne, çocukları hızla dışarı çıkardı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Ekiplerin kısa sürede müdahalesi ile yangın, büyümeden söndürüldü. Gazdan etkilenen çocuklara, olay yerine gelen ambulanslarda oksijen verildi. Ekiplerin yangının çıkış nedeni ile ilgili çalışması devam ediyor.

Dumanları fark eden mahalle sakini Burak Dolaş "Çocukların annesi pazara gidiyor, daha önce de arızalı olan doğalgaz borusundan çıkan gaz ile yangın çıkıyor. O sırada ben de itfaiyeyi aradım. İtfaiye de hemen geliyor. Olayda yaralanan yok herkes iyi. Ailesi geldiğinde çocukları yangın çıkmadan çıkardılar, sadece gazdan etkilendiler" şeklinde konuştu.