Yeşilçam'ın gamzeli güzeli olarak tanınan ve uzun süredir kolon kanseriyle mücadele eden Bahar Öztan (61) tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Öztan, bugün ikindi vakti Üsküdar Şakirin Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda defnedilecek.

Bahar Öztan'ın ölümünün ardından ünlü isimler sosyal medyadan duygularını paylaştı.

FİLİZ AKIN

"Rahatsızlığımdan dolayı bir süre telefonuma bakmamıştım. Bu sabah açtığımda ilk Bahar'ı, o gamzeli güzelimizi kaybettiğimiz haberi çıktı karşıma ve üzülerek öğrendim ki kolon kanseri ameliyatı için sevgi yüklü dualar yolladığımız Bahar yok artık..."

HÜLYA KOÇYİĞİT

"Birbir gidiyor Yeşilçam emekçileri... Yazmak bile zor geliyor artık... Boğazımda bir düğüm... Uzun zamandır amansız hastalıkla mücadele eden Türk sinemasının gamzeli güzeli Bahar Öztan'ın vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, tüm sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun."

NEBAHAT ÇEHRE

"Başımız sağ olsun."

SERPİL ÇAKMAKLI

"Sinemanın gamzeli güzeli canım Bahar hiç pes etmedin, azminle, dik duruşunla, pozitif enerjinle hayata sıkı sıkı sarıldın. Hastalığının her evresinde mücadeleni sürdürdün ama bu sonuncu denemende yaşama tutulamadın. Sinemanın emektarlarından o kadar büyük kayıplar verdik ki ne yazılır artık inanın zorlanıyorum. Başımız sağ olsun. Acılı ailesine, sevenlerine ilk önce de biricik oğluna Allah sabırlar versin. Mekanın cennet ruhun şad olsun. Seni tanımak çok güzeldi, çok güzel anılar biriktirdik bu fotoğraf da onlardan biri."

AYŞEGÜL ALDİNÇ

"Eminim gamzeli güzel tanımından çok daha fazlasıydın. Savaşçı kadınlar hep daha fazlasıdır. Yaman bi mart, seni de aldı. Rahmetin bol olsun Bahar Öztan..."

IŞIL YÜCESOY

"Sizinle hiç tanışmadık. Ama tanışmak önemli mi? Çekilen çileyi, taşınan umudu, geçilen o çetrefilli yolları hep yüreğimizde hissettik. Yeşilçam'a verdiğiniz emeği hiç unutmadık. Unutmayacağız. Güle güle Bahar Öztan. Ruhunuz şad, yıldızlar yoldaşınız olsun"

METİN AROLAT

"Sizi tanımış olmak bir onur... Güzelliğinizden, zerafetinizden gözlerim kamaşmıştı. Hoşçakalın Bahar Hanım. Dualarımı yolluyorum arkanızdan."

ÇİĞDEM TUNÇ

"Halbuki cemre havaya düşüyor, nevruz deniyor, çiçekler dala tutunuyordu... Sen geliyordun Bahar.. Nereye gittin devrem? Gelmen lazımdı, gitmen değil."

ITIR ESEN

"Çok üzgünüm."

YEŞİM SALKIM

"O kadar üzgünüm ki tarifi yok. Gerçek değildir demek istedim çok hem de. Canım gamzelim Bahar'ım melekler yoldaşın olsun."

CENK EREN

"Çok mücadele etti ama lanet hastalık onu bizden aldı güzel arkadaşım Türk sinemasının gamzeli güzeli mekanı cennet olsun."

HAKAN PEKER

"Değerli sinema sanatçısı Bahar Öztan'ı kaybettik çok üzgünüm. Tüm sevenlerinin ve ailesinin başı sağ olsun Allah rahmet eylesin."

GÜL SUNAL

"Ah güzel Bahar Öztan oldu mu bu şimdi? 'Doktor Civanım' ve 'Orta Direk Şaban' filmlerinde Kemal Sunal ile oynamıştı. Sonra arada telefonlaştık hep. Gülüşünü, sıcacık bakışını hiç unutamam sevgili Bahar... Çok üzgünüm, çok."

DENİZ SEKİ

"Gamzeli güzelimiz Bahar Öztan'ı kaybetmişiz, çok üzgünüm. Sevenlerinin başı sağ olsun. Mekanı cennet olsun."

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN

"Hoşça kalın Bahar Hanım. Alkışlarla..."

ÇAĞLA ŞIKEL

"Ah ama yaa..."