MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında gündemi değerlendirdi. İsrail'in Gazze'de sürdürdüğü katliama değinen MHP lideri Devlet Bahçeli, hükümetin İsraill'e ticari ilişkilerini eleştiren muhalefeti hedef alan Bahçeli'nin hedefinde ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı. 


 Fotoğraflar: Zekeriya ALBAYRAK / SÖZCÜ

İmamoğlu'nun ABD televizyonuna verdiği bir röportajda Hamas'a terör örgütü dediğini kaydeden Bahçeli şunları söyledi: 

* Milli birlik ve beraberlik hissiyatını saf dışı bırakmak için eylem ve söylem birliği yapmış her fırsatı ganimet sayan bir güruhun varlığı çok açıktı.  Bunların muhalefet çatısı altında toplandıkları malumunuzdur.

* İBB Başkanının bir ABD televizyonuna yaptığı açıklamalar bu çerçevede Hamas'a terör örgütü iftirası atması ne hikmetse 'jet yakıtıcılar'da bir rahatsızlık uyandırmamıştır.

* Bu şahsın ağzından PKK, PYD, YPG'ye karşı tek bir kelamın çıkmadığını acaba sadece biz mi duyamadık.

* PKK'ya terör örgütü diyemeyen İBB başkanının Hamas'a terör örgütü yaftası vurması akılla, izanla vicdanla hakikatle bağdaşır bir yanı olmadığını sadece biz mi görüyoruz? Siyasetin Jetgilleri neredesiniz, neden konuşmuyorsunuz, neden üç maymunu oynuyorsunuz? Yoksa gizli saklı ilişkileriniz deşifre olur diye mi kokuyorsunuz?

* Toprağını yuvasını yurdunu ve insanını savunan Hamas'a terör örgütü demek Netanyahu'ya vekalet etmek siyonizmin değirmenine su taşımak cinayetleri onaylamak demektir. 

* Katledilen bebeklere kafese ve kuşatmaya alınan Gazzeyi yalnız bırakmaktır. Ne yazık ki İBB başkanı  küresel emperyalizmin kanlı yüzlerine 'alın beni tepe tepe kulanın' demiş 'her emrinize, her telkininize amadeyim' çağrısı yapmıştır. 

"ANKARA'YA GELMEDEN İBB'YE KOŞAN ALMANYA CUMHURBAŞKANI..."

* Ankara'ya gelmeden İBB başkanına koşan Almanya cumhurbaşkanının niçin böyle bir programa ihtiyaç duyduğu soru işaretleri ile doludur. Potansiyel mesajları şaibelidir. Yine de Türkiye Almanya arasındaki ilişkilerin hedeflenen seviyelere gelmesi temennimizdir. 

* DEM'lenmiş belediyelerdeki törenlerde devlete ve millete parmak sallayan iğrenç sahneler hafıza kayıtlarımızdadır. Sadece cumhuriyetin kuruluşunda değil her dönem millet kavramı birleştirici olmuştur.

* Partimiz her insanımızı Türk milleti olarak kucaklamaktadır. Soy temelindeki bir üstünlük bizim nazarımızda yok hükmündedir. Kökeni, dili, dini ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes bizim kardeşimizdir. Yabancı düşmanlığı ayaklarımızın yedi kat altındadır. 

"TÜRKİYE'NİN KÜRT SORUNU YOKTUR"

* Türkiye'nin Kürt sorunu yoktur, bölücülük ve terör sorunu vardır. Türk ile Kürt, Alevi Sünni arasında uçurumlar oluşturmak için hizmet edenler alçakların en alçağı hainlerin en hainidir. Bu millet büyük bir millettir.

* Bölücü terör sorunu yeni yüzyılda kesinlikle bitecektir. MHP bölücü mihraklara direnecektir. Türk vatanında İstiklal Marşı'na yan bakmak düşmanın bile cüret edemeyeceği soysuzluktur.

"KÜTÜK KAFALI İDDİA SAHİPLERİ"

* Türkiye'de yerel halk yoktur. Türk milleti vardır. Polemik üretenler boşa heveslenmesin. Hazine ve Maliye Bakanımızın da her zaman arkasındayız.

* Bir şeyi söylemek istersem doğrudan söylerim. Cumhur İttifakı'nın tasfiyesine umut bağlayanlar size kötü bir haberim var. Cumhur İttifakı sonuna kadar vardır ve var olacaktır.

* 'Bahçeli Erdoğan'a savaş açtı, balans ayarı çekti, MHP-AKP savaşı yükleniyor. MHP AKP'ye atanmış bir kayyumdur' diyen kütük kafalı iddia sahipleri baltayı taşa vurmuştur.

* Son günlerde bir siyasi partide olağanüstü kongre yapılmış yönetim değişikliği olmuştur. Bu kendilerinin iç işleridir.

"İHANETİ TEBRİK ETMEK BİZİM DEFTERİMİZDE YAZMAZ"

* MHP, herkes tebrik etti siz niye tebrik etmediniz suçlamasıyla karşı karşıya bırakılıyor. Açıkça söylüyorum 104 tane siyasi parti var. Her kongreyi tebrik eden olabilir olmayabilir. Neden tebrik etmediğimi söylüyorum. İhaneti tebrik etmek bizim defterimizde yazmaz.