Milliyetçi Hareket Partisi, 14'üncü Olağan Büyük Kurultayı'nı Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştiriyor.

Büyük bir katılımla gerçekleşen kurultayın teması, "Ülkeye Sevda Ülküye Yemin", "Ülkümüz Ömür Boyu Candan Öte", "Ülke İçin Var Olduk Bir Ülküye Yar Olduk". Sahnede Ulu Önder Atatürk’ün ve MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in fotoğrafları yer aldı.

Kurultay salonunda MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmasından önce ‘Hareketin lideri Devlet Bahçeli’ sloganları atılırken, salonda, ‘Bu ülkü bir ömürden uzun, her sevdadan büyük’, ‘İlk günkü azim ve kararlılık, bitmeyen gurur ve onurla’, ‘Devir artık Türk devridir’ pankartları açıldı.

Kurultay Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın’ın konuşması ile başladı. Kurultaya Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da mesaj gönderdi.

BAHÇELİ OMZUNU İNCİTTİ

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kongre öncesinde ters bir hareket yaptığı ve omzunu incittiği açıklandı.

MHP’den yapılan açıklamada, “Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan Büyük Kurultayına hamd olsun hazır, kongre öncesi Sn. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ters bir harekete bağlı olarak, omuz burkulması sonucu kolunda bir incinme olmuştur, kendisine geçmiş olsun diyerek, nazarlığımız kabul ediyoruz. Rabbim korusun.kendisine geçmiş olsun diyerek, nazarlığımız kabul ediyoruz. Rabbim korusun” ifadesi kullanıldı.

VİTRİNİ BELLİ OLACAK

MHP'nin büyük kurultayında genel başkan ile 75 üyeden oluşan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) seçilecek. Kurultayda bunun yanı sıra 9 üyenin yer aldığı Merkez Disiplin Kurulu (MDK) belirlenecek. Ayrıca 25 yedek MYK ve 5 yedek MDK üyesi de bugün belli olacak. Kurultayın ardından 15 kişilik Başkanlık Divanı da oluşturulacak.

BAHÇELİ'DEN ERDOĞAN'A: AYRILAMAZSIN

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta sarf ettiği "Bu benim son seçimim" sözlerine yanıt veren Cumhur İttifakı ortağı Bahçeli:

"Basından öğrendiğim kadarıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın bir konuşması özellikle sol cenahlarda büyük bir iştah ve tahrik unsuru olarak kabul edilmiştir. 

Buradan Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum; ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. O yüzden Cumhur ittifakı olarak yanıdayız, beraberiz. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz. Allaha emenet olun" diye konuştu.

BAHÇELİ YENİDEN GENEL BAŞKAN

MHP'nin 14. Olağan Büyük Kurultayı'nda, genel başkanlık seçimi için oy verme işlemi sona erdi. MHP lideri Bahçeli, kurultayda 1295 oyun tamamını alarak yeniden genel başkan seçildi