MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçimi çalışmaları nedeniyle ara verdiği grup toplantılarına bugün yeniden başladı.

Seçim sonrası ilk toplantıda konuşan MHP lideri seçim sonuçlarını da değerlendirdi. Bahçeli sonuçlar için "Hiç kuşkusunuz egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Millet ne diyorsa, ne istiyorsa, nasıl karar veriyorsa saygımız ve sadakatimiz tamdır ve tartışmasızdır. Bizim demokrasiye bağlılığımız sözde değil özdedir." ifadelerini kullandı. 


 Fotoğraflar: Zekeriya Albayrak / SÖZCÜ

"ŞIMARIKLIĞIN ALEMİ YOKTUR"

"31 Mart seçimlerinden sonra el değiştiren bir iktidar yapısı yoktur" diyen Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü: "31 Mart'tan sonra rota değiştiren hedef değiştiren, iddialarından cayan yerinde sayan bir Türkiye yoktur.

'Yerel iktidar olduk' diyenler hayal alemindedir. İktidar tektir o da Cumhurbaşkanlığı Kabinesidir. 

Fazladan üç beş belediye kaznmakla yerel iktidar tantanası koparanlar siyasetin nesnel gerçekliğine, milletin irade kühlüne vakıf olmadıkları ayan beyan ortadadır.

Şımarıklığın alemi yoktur. Çünkü bugün şımaranların yarın milletten şamarı yemeleri mukadderdir."

"TAVANI ÇATLAK OLANIN TEMELİ DE ÇÜRÜKTÜR"

Seçime katılım oranlarına dikkat çeken ve katılımın düşük olduğunu savunan MHP lideri Bahçeli şunları kaydetti:

"31 Mart'ta yaklaşık 13 milyon 300 bin vatandaşın sandığa gitmediği anlaşılmaktadır. Milli irade sandığa yansımamıştır. CHP Genel Başkanı'nın yüzde 25'lik cam tavanı çatlatma masalını anlatmasının dayanağı da budur. Kaldı ki tavanı çatlak olanın temeli çürüktür. 

31 Mart seçimlerine tesir eden olgulardan biri de ekonomik sıkıntılar ve emeklilerimizin yaşadığı sorunlar. Parti olarak milletimizin mesajını aldık. MHP ve Cumhur İttifakı'nın çok güçlü bir şekilde millete hizmet yolculuğunu sürdüreceğinden herkesin emin olması başlıca arzumuzdur.

31 Mart'tan sonra müfteriler boş durmadı. Partimizin oy kaybettiğini söyleyenleri ulu orta atıp tutanlar oldu. Bunların MHP'yi tanımadıklarını gayet iyi biliyoruz. Yıkılmaz yolda kalmaz bu dava. Hiçbir iç ve dış düşman baş edemez Türklüğün ruhuyla.

31 Mart seçimlerini işlerine geldiği gibi okuyanlar zillettedir, kalpleri kas katı kesilmiştir. MHP seçimden başarıyla çıkmıştır. Türk milleti geleceğini Cumhur İttifakında görmüştür. Türkiye sandıktan kurulmamıştır. Türk tarihi sandıkta yazılmamıştır. "