Emniyet ve Jandarma tarafından yapılan "Kuyu-6" operasyonlarında 6 ayrı organize suç örgütü çökertildi. 

Mersin, İstanbul, Antalya, Aydın, Kahramanmaraş ve İzmir'de düzenlenen operasyonlarda  elebaşlarının da aralarında bulunduğu 75 şüpheli yakalandı. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu detayları paylaştı: 

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Tarsus KOM Büro Amirliğince, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlarda, yakalanan kişilerin tefecilik, tehdit, kasten yaralama, dolandırıcılık, uyuşturucu ticareti gibi suçları işledikleri tespit edildi.

Mersin'de Yüsri Altın'ın (Firari) elebaşılığını yaptığı organize suç örgütüne yönelik operasyonda 10 şüpheli yakalandı. 5'i tutuklandı, 5'i hakkında adli kontrol kararı verildi.

İstanbul'da Taha Kutay Karasoy'un (Yurt Dışı Firar) elebaşılığını yaptığı organize suç örgütüne yönelik operasyonda 8 şüpheli yakalandı.

Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde,  Antalya, Aydın, Kahramanmaraş ve İzmir merkezli Manisa, Kayseri, İstanbul ve Tunceli’de düzenlenen operasyonların detayları ise şöyle: 

Antalya'da Sami Cerit'in (Firari) elebaşılığını yaptığı organize suç örgütüne yönelik operasyonda 10 şüpheli yakalandı.

Aydın merkezli, İzmir, İstanbul ve Tunceli’de düzenlenen operasyonlarda elebaşılığını Çetin Gül’ün yaptığı organize suç örgütü üyesi  17 şüpheli yakalandı. 

Kahramanmaraş ve Kayseri'de 'ta Mehmet Aşçı'nın elebaşılığını yaptığı organize suç örgütüne yönelik operasyonda 20 şüpheli yakalandı. 19'u tutuklandı, 1'i hakkında adli kontrol kararı verildi.

İzmir ve Manisa'da Ercan Çelik'in elebaşılığını yaptığı organize suç örgütüne yönelik operasyonda 10 şüpheli yakalandı.