Geçtiğimiz aylarda sosyal medyaya da görüntüleri yansıyan köpek balığı saldırılarının haberleri dikkat çekmişti. Tüm dünyayı dehşete düşüren saldırılara bir yenisi daha eklendi.
 
Bahamalar'da düğünden bir gün sonra Amerikalı bir kadın köpek balığı tarafından parçalanarak öldürüldü.

40'lı yaşlarındaki ve ABD'nin Boston şehrinden gelen kadın, pazartesi günü kaldığı tatil köyünde denize girdiği sırada köpek balığının saldırısına uğradı.

Pazar günü evlenen kadın, ertesi gün bir akrabasıyla beraber kürek sörfü yapıyordu ve tam bu sırda köpek balığının saldırısına uğradı. İkili bir cankurtaran tarafından kurtarılsa da kadın, kalçası ve sağ üst bacağı da dahil olmak üzere vücudunun sağ tarafından ciddi şekilde yaralandı. Acil serviste yapılan kalp masajına rağmen kurtarılamadı.

Bahamalar Kraliyet Polis Gücü yaptığı açıklamada, "Saat 11.15'ten kısa bir süre sonra, polise Boston, Massachusetts, ABD'den bir kadın ziyaretçinin bir köpekbalığı saldırısına uğradığı bildirildi. İlk raporlara göre; kadın, bir akrabasıyla birlikte, batı Providence'taki bir tatil yerinin hemen arka tarafında, kıyı şeridinden üç çeyrek mil uzakta, köpek balığı tarafından ısırıldığında kürek sörfü yapıyordu. Görevliler bir kurtarma botuyla dışarı çıktı ve kurbanı ile akrabasını güvenli bir yere götürdü."

Tatil köyünün sözcüsü ise yaşanan olayla ilgili şunları söyledi: "Kıyıdan yaklaşık bir mil uzakta kürek sörfü sırasında bir konuğumuzun trajik bir şekilde ölmesinden derin üzüntü duyuyoruz. Misafirimizin ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz. Onlarla yakın temas halindeyiz ve bu zor dönemde mümkün olan her türlü desteği sağlıyoruz."

Bahamalar'da ölümcül köpek balığı saldırıları yaygın olmasa da yakın zamanda iki saldırı daha rapor edilmişti. Polis, 21 Kasım'da 47 yaşındaki bir Alman kadının West End, Grand Bahama açıklarındaki sularda bir köpekbalığıyla karşılaştıktan sonra dalış gezisi sırasında kaybolduğunu söyledi.

Eylül 2022'de de 58 yaşındaki Amerikalı bir kadın, ailesiyle birlikte New Providence sularında şnorkelli dalış yaparken köpek balığı saldırısında hayatını kaybetti.

Geçen ay da bir kadın, dalış sırasında köpek balığının kafasını ısırması sonucu ağır bir şekilde yaralanmıştı.