Türkiye Kupası'nda Galatasaray'a konuk olan 1. Lig ekibi Bandırmaspor, 4-2'lik yenilgi sonrası turnuvaya veda ederken, kulüp başkanı Onur Göçmez hakemlere tepki gösterdi.

Soyunma odasına 3-1 geride giren Bandırmaspor, ikinci yarıda bir pozisyonda penaltı bekledi. Hakem Muhammet Ali Metoğlu ve VAR hakemi Özgür Yankaya pozisyonda faul olmadığına karar verirken, kısa bir süre sonra Bandırmaspor'un  ikinci golü VAR'ın ofsaytı tespit etmesiyle iptal edildi.

Son anlarda skoru 3-2 yapan Bandırmaspor'un beraberlik golü çabaları sonuçsuz kalırken, 90+5'te Carlos Vinicius fişi çekti ve Galatasaray'ı 4-2'lik galibiyete taşıdı.

"ÇÖZEMEDİĞİMİZ BİR GÜÇ VAR"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat'ın yönetim kurulunda olan ve aynı zamanda Bandırmaspor'da başkanlık koltuğunda oturan Onur Göçmez, stat çıkışı basın mensuplarına konuştu ve VAR hakemi Özgür Yankaya'ya sert eleştirilerde bulundu:

"Bir güç var çözemediğimiz. Hakem doğru müdahaleyi yapıyor ve VAR'dan biri çağırıyor. Çok net ligin dizayn edilmesi ve benzeri konular var ya. Bunu gözlerimle gördüm. Gerçekten birileri bir şeyler yapıyor. Bu Türk futboluna büyük bir zarardır."

"KİRLİ BİR OYUN VAR"

Bugün buraya 2 bin 500 Bandırmalı geldi. Bizler gibi mücadele veren, Türk futbolu için savaşan insanları da yıpratıyor ve çemberin dışına itiyor. Bu çemberin içinde olmak da istemem açıkçası. Kirli bir oyun var."

"UTANIYORUZ, ÇÜNKÜ BAŞKASI UTANMIYOR"

"Ceza verirler, hiç umurumda da değil. Koskoca bir hayali yok etti, yerle bir etti VAR'daki hakemler. Galatasaray'ın bizi yenebileceği tartışılacak bir konu değil herhalde. Neden girersiniz devreye? Sebebiniz ne, amacınız ne? Siz neyin uzantısısınız? Çok merak ediyorum. Açıkçası bugün bu futbolun içerisinde olmaktan utanıyorum. Biz utanıyoruz çünkü başkası utanmıyor."

"EMEĞİMİZİ ÇÖP ETTİLER"

"Ben bunu play-off finalinde de yaşadım. Yine VAR'daki Mete Kalkavan, Halil Umut Meler... Şimdi de Özgür Yankaya yine aynı şeyleri yaptı. Emeğimizi aldılar çöp ettiler, hakkım helal değildir VAR hakemliğindeki yapıya.