Topun canı vardır derler. Bazen istemezse kaleye girmez. Direkten dönen 2 top oyun içinde dengeleri değiştirebilir. Dile kolay, tam 22 topu direkten döndü bu
sezon Galatasaray’ın. Bunun adını şanssızlık olarak da koyabilirsiniz.

Boey gibi olimpiyatlarda 100 metre şampiyonlarını andıran atletik bir oyuncudan onun yerine kime görev verirseniz verin o bölgede büyük bir boşluk olduğu gerçeğini yaşarsınız. Bu maçta sol bekte Berkan’ı izledik. Okan Buruk’un elindeki kadro şu anda böyle.

Gaziantep'in çabuk atak girişimleri enteresan bir şekilde savunma dengesini bozdu Galatasaray’da. Yalnız Arda’nın attığı golde savunma yerleşikti ve hatalıydı.

Gaziantep beşli savunmasıyla iyi kapandı. Topunla tüfeğinle rakip kaleyi ablukaya alırsın ya, ikinci devrenin açılışı böyleydi. Okan Buruk, Zaha’yı da oyuna almıştı. Tabii onunla maça niye başlamadı? Cevap teknik direktörde bu hususta.

Mertens'in topu tam 2 defa direkten dönünce iş tam bir şanssızlığa dönmüştü. Gaziantep çift katlı otobüsü ceza sahasına park etmekle kalmadı, bir de tır çekti çünkü Sumudica’nın yapabileceği başka bir şey yoktu.

Zaha gibi bir kalite varsa golü atarsın. Maç önü toplantıda taktik tahtasına adı başlarda yazılacak oyuncuların içinde yer alıyor bence kendisi. Uzun zamandır böyle bir şey yaşanmamıştı.

Zaha'nın da direkten dönen topu Galatasaraylı oyuncuların baya sinirini bozdu.

Ndombele, bence bu sene Galatasaray adına en kötü transfer. Hiç ışık yok.

Maç berabere mi bitecekti? Gidiş öyleydi. Barış Alper’in golü tam zamanında geldi. Nefis bir vuruştu. Böyle goller unutulmaz şampiyonluk yarışında. Gaziantep nakavt olmuştu sanki.

Gerçek olan şu: Acil sağ ve sol bek aranıyor Galatasaray’a.