ODTÜ Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı'nın milli futbolcusu Barış Telli, açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin ampute futbolunda söz sahibi olduğunu belirten Barış Telli, "2017 Avrupa Şampiyonası'ndan bahsedildiğinde hala tüylerim diken diken oluyor. O şampiyonada biz, sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşadık. Kupayı kaldıracağımızı biliyorduk ama sizlerle bir arada olup o atmosferi yaşattığınız için çok teşekkür ederiz. Çünkü ampute futbolu olarak bizler birçok dünya şampiyonasında yer alıp kupalar kazandık ama hiç bu kadar ilgiyi görememiştik. 2017'de o bütünleşmeyi, kupa heyecanını hep birlikte yaşamış olduk. O dönemdi, koltuk değnekleri üzerindeki vermiş olduğum fotoğraf karesi de yılın fotoğrafı seçilmişti şeklinde konuştu.

"ODTÜ GİBİ BİR KULÜP KAPANACAK"

Barış Telli, kadın futbolunun Türkiye'de çok büyük ivme kazandığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Ampute futbolu, şampiyonalar olunca ivme kazanıyor, liglerimiz boş geçiyor. Kadın futboluna birçok sponsorluklarımız devam ediyor. Ben şu anda ODTÜ takımındayım. Sponsor bulamadığımız için ilk yarıyı bitirip, kapatmak durumunda kalıyoruz. ODTÜ gibi bir kulüp kapanacak. Bu sponsorlarımızın olmayışından dolayı. Birçok özel takımlar kapanmaya gidiyor, bu da bizi üzüyor. Ampute futbolu ülkemizde bitmesin."

"BÜYÜK TAKIMLARIN AMPUTE FUTBOL SÜPER LİGİ'NDE YER ALMASINI İSTİYORUM"

2017 yılından sonra vatandaşların kendilerini motive ederek desteklediklerini ifade eden Barış Telli, "Süper Ligi'miz devam ediyor. Ama belediyeler işin içinde olmadıklarında istenilen verimi alamıyoruz. Bütün belediyeler, büyük takımlar; Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor'un bu işe el atıp Ampute Futbol Süper Ligi'nde yer almasını istiyorum. Biz birlikte olursak zaten başarılar geliyor. Başarılarımızı hep birlikte yaşamamız için desteğe ihtiyacımız var. Milli takım olarak destekler alıyoruz ama milli takımı oluşturanlar da kulüplerimiz" dedi.