Zonguldak'ta uyarıları yapılan fırtına, akşam saatlerinde etkisini gösterdi. Kent genelinde birçok evin çatısı kuvvetli rüzgarla uçtu. 

Yayla Mahallesi Yağcılar Caddesi'nde uçan çatı nedeniyle yol trafiğe kapandı. Ekipler temizlik çalışması başlatırken, sürücüler de trafikte zor anlar yaşadı. 

Rat Mahallesi'nde ise bir evin çatısı uçtu. Bölgede elektrik kesintisi yaşanırken, ekiplerin müdahalesinin ardından elektrik yeniden verildi.

ÇATININ UÇMA ANI KAMERADA

Kilimli ilçesi Çatalağzı Beldesi Trafo Sokak'ta bir evin garajının çatısının uçma anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Öte yandan, Zonguldak açıklarında büyük dalgalar oluşurken dalga boyunun liman mendireğini aştığı görüldü. 

Rüzgarın etkisiyle bazı trafik lambaları da sallanırken, ağaçlarda ise hasar meydana geldi. Çatı uçması ve olumsuzluk yaşanan bölgelere jandarma, polis, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi.

BARTIN'DA ÇOK SAYIDA EVİN ÇATISI UÇTU

Bartın Amasra Kaymakamı Kadir Perçi ve Belediye Başkanı Recai Çakır, mahalleye gelip, incelemelerde bulundu. Polis ekipleri, kuvvetli rüzgar nedeniyle büyük ve küçük limanlarda araçları bulundukları yerden kaldırdı. Belediye ekipleri de çalışma başlatırken, hoparlörden yapılan uyarılarla da çatı uçması ve fırtınaya karşı bölge halkının dikkatli olması istendi.

Kent merkezinde de 3 evin çatısı uçtu. Halatçıyaması mevkisindeki çay bahçesinin çatısı da uçup yola savruldu. Polis, bölgede güvenlik önlemi alırken, belediye ekipleri de çalışma yaptı.

Bartın genelindeki 10 köyde evlerin çatısının uçtuğu çok sayıda ağacın devrilip, enerji nakil hatlarına zarar verdiği öğrenildi. Ekipler sahadaki çalışmalarına devam ediyor. Rüzgar, kentte etkisini sürdürüyor.