Antalyaspor Kulübü, Trendyol Süper Lig'in 20. haftasında Trabzonspor ile oynanan karşılaşmada attığı golden sonra yaptığı İsrail propagandası nedeniyle tepki çeken Sagiv Jehezkel'in kadro dışı kaldığını açıkladı. 

Akdeniz ekibinin kadro dışı kararı sonrasında Türkiye'den ayrılmaya hazırlanan İsralli oyuncu, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

"Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçunu işlediği gerekçesiyle gözaltına alınan ve emniyete götürülen İsrailli futbolcunun ifadesine başvuruldu. 

Sagiv Jehezkel, Trabzonspor'a attığı golden sonra bilekliğine yazdığı "7 Ekim ve 100 gün" yazılı mesajla İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına destek verdi. İsrailli futbolcunun bilekliğinde yıldız sembolü de yer aldı.

Türkiye gündemine oturan olay sonrası Jehezkel'e destek Başakşehir'de oynayan Eden Karzev'den geldi. Karzev de Jehezkel'e benzer şekilde '100 gün' ifadelerinin yer aldığı bir paylaşımı alıntılayıp sosyal medya hesabından paylaşarak İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına destek verdi. X'te gündem olan o paylaşım sonrası Başakşehşehir Kulübü'nden açıklama geldi.

BAŞAKŞEHİR DİSİPLİN SORUŞTURMASI BAŞLATTI

Başakşehir yaptığı açıklamada: "Kişisel sosyal medya hesabından, ülkemizin hassasiyetlerine ters düşen paylaşım yaparak, kulüp disiplin talimatlarını ihlal eden Eden Karzev hakkında kulübümüzce disiplin soruşturulması başlatılmıştır" ifadelerini kullandı.