Hemen her gün değişen etiketlere karşı hayatta kalma mücadelesi veren milyonlarca dar gelirlinin tek gündemi başını sokabileceği bir ev, çoluğa çocuğa sofra kurabilmek ve faturaları ödeyebilmek. Ankara’da bir zamanlar ramazan ayında sıcak pide alabilmek için kuyrukta bekleyen milyonlar, şimdi ucuz et, bakliyat, yumurta ve ekmek için sıraya giriyor. Başınızı hangi yöne dönseniz, gelecek kaygısıyla sıra bekleyen yüzlerce yüz görüyorsunuz. Her geçen gün artan ve uzayan kuyruklar Başkenti ‘kuyrukkent’e çevirdi.

Sofraya et koymak için sabahtan kuyruğa giriyorlar.

UCUZLUK ADRESLERİ

Başkent Ankara’da ucuz et için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Başkent Marketleri ve Et ve Süt Kurumu, ucuz pirinç, fındık, mercimek, ayçiçek yağı, pekmez için Tarım Kredi Marketleri, ucuz yumurta için İş Yurtları Kurumu’nun halka açık satış mağazaları kuyrukların adresi durumunda. Yaşlısı, genci binlerce insan, evine azıcık et, ucuz gıda sokabilmek için sabahın köründe yağmurda, soğuk havada saatlerce sıra bekliyor.

Tarım Kredi Marketleri’nin önünde kuyruklar uzuyor. 

Bu da; ‘3 kuruş birikimim var, erimesin’ kuyruğu

Yerel seçimde oy kullanmak için sandığa gitmeye hazırlanan milyonlarca vatandaşın önemli gündem maddelerinden biri de seçim sonrası ekonomide zor günler geçirileceğine dair beklenti.

Dolar ve Euro da yaşanması muhtemel hareketliliğe karşı vatandaşlar ellerindeki birikimi korumak için döviz bürolarının önünde uzun kuyruklar oluşturuyor.