Sakatlanıp, tam 314 gün oynayamamak tam bir kabustu Lincoln için... Uzun ayrılıkların dönüşünde en çok ihtiyacınız olan şey moraldir kuşkusuz. Nefis bir gol attı Lincoln. Kendisi kaleyi merkezden gören yerlerden zaten topa iyi vuran bir oyuncu. Bu kez soldan ve dar açıdan izleyenlerin alkışladığı bir vuruş gerçekleştirdi. 

Kağıt üzerinde Fenerbahçe’nin maça başladığı kadro Adanaspor’dan 5 kat daha güçlüydü. Birbiriyle oynama pratiği az olan oyuncular ancak ilk yarının sonlarına doğru tempoyu biraz yükseltebildiler. Devre biterken Adanaspor’un direnci düşmeye başlamıştı.

King, sol kanadı etkili kullandı. Lincoln, bu kez asist yaptı. Batshuayi için golü atmak kolaydı pozisyonda... Mert Müldür’ün her maç üstüne koyarak devam ettiğini görüyorum. Bu form düzeyi devam ederse formayı kaptırmaz. Emre Mor, tam olarak hazır değil. Ama 2’inci yarı temposunu arttırdı. Kritik paslar verdi. 

Krunic, fizik olarak hazır ve çevre kontrolü çok iyi. Batshuayi’ye attırdığı üçüncü golde katkı ondan geldi. Bartuğ, çok çalıştı. İsmail Kartal’a “Göreve her an hazırım” mesajını verdi. Bonucci sanki 28’inci maçını oynuyor. Kısa sürede defansa böyle uyum göstermek hiç kolay değil. Buna, klas oyuncu farkı diyoruz. 

Batshuayi'nin yüzü artık gülüyor. Mert Hakan’ın ortasını ağlara gönderip hat-trick yaparken, her zaman gol yollarında etkili olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Attığı 4’üncü gol de şahaneydi. Durdurulamıyordu.

İsmail Kartal birçok oyuncusunun son durumunu gördü. Mert Hakan çok çalıştı. Emre Mor’un asistini kolayca değerlendirdi. Fenerbahçe adına çok kolay bir maç oldu.