Bayram için şehir dışına gidenler, dönüş yolunda ulaşımda 43 ilin karayolu bağlantı noktası olan Kırıkkale'de trafik yoğunluğu oluşturuyor. 

Özellikle Kırıkkale-Ankara karayolunda yaşanan trafik yoğunluğu sebebiyle araçlar yavaş ilerlerken, trafik polisleri ulaşımın aksamaması için çalışmalarını sürdürüyor. 

Ayrıca polis ekipleri, Kırıkkale-Ankara karayolu hızlı tren köprüsü altındaki uygulama noktasında denetim gerçekleştiriyor. 

Karayolları ekipleri de trafik akışının normal seyretmesi için Kırıkkale-Ankara karayolundaki bazı kavşakları geçici olarak trafiğe kapattı. 

Karayolundaki trafik yoğunluğunun hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

TEKİRDAĞ'DAN İSTANBUL YÖNÜNE ARAÇ YOĞUNLUĞU DEVAM EDİYOR

Kurban Bayramı tatillerini Trakya'nın turistik bölgeleri Saros Körfezi ve Çanakkale tarafında geçiren bazı tatilcilerin, dün başlayan dönüş yolculuğu bugün de sürüyor.

Dönüş yolculuğu nedeniyle Tekirdağ'dan İstanbul yönüne bugün öğleden sonra araç yoğunluğu yaşanmaya başladı.

Tekirdağ'ın İstanbul'un Silivri ilçesine sınır Çorlu kavşağı başta olmak üzere Marmaraereğlisi ilçesi ile kent merkezinde zaman zaman araç kuyrukları oluştu.

Polis ve jandarma ekipleri, trafik akışını sağlamak için yol üzerindeki önemli kavşaklarda önlem aldı. Sürücüler, dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Yetkililer, İstanbul'a dönüş trafiğinin pazar akşamına kadar sürmesini beklediklerini belirtti.

ANADOLU OTOYOLU'NDA SON DURUM

Anadolu Otoyolu'nun Bolu kesimi İstanbul istikameti Gerede, Yeniçağa ve Köroğlu rampaları, Caydurt, Bolu-Batı, Yumrukaya ve Bolu Dağı Tüneli mevkilerinde trafik akıcı yoğun seyrediyor.

Otoyolun Ankara istikameti ile D-100 kara yolunun her iki yönünde ise trafik normal seyrinde ilerliyor.

Öte yandan Anadolu Otoyolu'nu Karadeniz kentlerine bağlayan D-100 kara yolunun Gerede-Karabük yolu kesiminde de akıcı yoğun trafik görülüyor.

Güzergahta trafik akışı Ankara istikametinde ise normal seyrediyor.

TIR ARIZA YAPTI, TRAFİK KİLİTLENDİ

Otoyolun Düzce kesimi İstanbul istikameti Büyük Melen Köprüsü mevkisinde ise sürücüsünün ismi öğrenilemeyen sac yüklü TIR'ın arıza yapması nedeniyle araç yoğunluğu arttı.

Karayolları ekiplerince TIR'ın arıza yaptığı sağ şeridin bir kısmı dubalarla kapatıldı.

TIR arızası nedeniyle otoyolun İstanbul istikametinin Düzce gişeleri ile Büyük Melen Köprüsü mevkisi arasında kalan kısımda uzun araç kuyruğu oluştu.

İSTANBUL’DA HELİKOPTERLİ DENETİM

Polis ekipleri İstanbul’a dönüş yolcuğunu helikopterle havadan denetledi. Atatürk Havalimanı'ndan kalkan helikopter Basın Ekspres yolu ve Mahmutbey gişelerinde trafik denetimlerine başladı. TEM otoyolundan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne ve Çamlıca gişelere kadar denetim sürdü. 

Ekipler, trafiğin yoğun olduğu bölgeler başta olmak üzere, il genelinde trafik kurallarını ihlal eden sürücüler polis helikopteriyle tespit edildi ardından da trafik ekiplerine bildirildi. Denetimlerde Edirne ve Ankara tarafından İstanbul yönünde trafiğin daha yoğun olduğu görüldü. Çamlıca gişeleri İstanbul istikametinde ise araç trafiğinin kısmen yoğun olduğu görüldü.