Trabzonspor'un yıldızı Thomas Meunier, Belçika Millî Takımı'nın EURO 2024 hazırlıkları kapsamında evinde Lüksemburg ile oynadığı hazırlık maçının ilk 11'de başladı.

32 yaşındaki tecrübeli oyuncu 13. dakikada sakatlanarak oyuna devam edemedi. Kenara gelen Meunier'in yerine De Cuper oyuna dahil oldu. Durumu merak edilen tecrübeli oyuncu için ilk açıklama milli takım hocası Tedesco'dan geldi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Tedesco şu ifadeleri kullandı:

''Thomas Meunier'in durumu ciddi. Son tarama sonuçlarını bekleyeceğiz, ancak iyi gözükmüyor. Yani bu maçtan sonra çok fazla hayal kırıklığı yaşadık. Zaten arka alanda sınırlıydık."Açıkçası Thomas için de zor. Soyunma odasında çok olumlu bir etkisi var, her zaman olumlu bir ruh hali vardı. Umuyoruz iyi olacak ama iyimser değilim. Bundan sonra olaylara nasıl yaklaşacağımızı analiz edeceğiz.''

BELÇİKA'DAN RESMİ AÇIKLAMA:

Thomas Meunier sakatlığı nedeniyle EURO 2024 aday kadrosundan çıkarıldı. Belçika Milli Takımı'nda yapılan resmi açıklamada, Thomas Meunier'in kas sakatlığı sebebiyle ilk etapta takımla beraber Almanya'ya gidemeyeceğini ve önümüzdeki günlerde yapılacak testlere göre bir karar verileceği ifade edildi.