Terör örgütü FETÖ ve uzantıları Avrupa'da lobi faaliyetlerine devam ediyor... Belçika medyasında yer alan haberlerde Belçika Başbakanı Alexander De Croo'nun ülkenin büyük kentlerinden biri olan Antwerp'teki Hilton Oteli'nde 11 Mart'ta düzenlenen bir iftara katılmasının büyük bir kriz yarattığı belirtildi. 

Haberlerde De Croo'nun katıldığı iftar etkinliğini terör örgütü FETÖ'nün uzantısı olan Fedactio isimli örgütün yaptığı belirtildi. FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile bağı olan kurukuşun düzenlediği etkinlikte Başbakan De Croo'nun yanı sıra Adalet Bakanı Paul Van Tigchelt de yer alıyordu. 

BELÇİKA'NIN BÜYÜKELÇİSİ BAKANLIĞA ÇAĞRILDI

Etkinlikte De Croo'nun bir konuşma yaptığı ve Gazze hakkında konuştuğu da belirtildi. Belçika'nın çok okunan gazetelerinden La Dernier Heure ve La Libre, bu durumun Ankara ile Brüksel arasında kriz yarattığını duyurdu.

Belçika'nın Türkiye büyükelçisinin bakanlığa çağrıldığı aktarıldı. Belçika Başbakanlık Ofisi Sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, "Bu katılım alınan bir davet üzerine gerçekleşmiştir. Başbakan, siyasi bir amaç olmaksızın bu davete icabet etmiştir" dedi. 

Belçika medyası terör örgütü uzantılarının her yıl bu tür etkinlikler düzenlediğini aktarırken geçen yıl Belçika İçişleri Bakanı Annelies Verlinden'in de iftara katıldığını hatırlattı.