Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl’ün seçim vaadi olan Halk Plajı’nın açılışı  11 Temmuz Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Bingöl, seçim öncesi saha ziyaretlerinde Tuzla Halk Plajı’nı komşularıyla buluşturacağına söz vermişti. 

Uzun yıllar Tuzlalılara hizmet eden plaj, önceki yönetim tarafından, yanına inşa edilen konut sitesine tahsis edilmişti.

Eski AKP’li yönetim, halk plajını “sağlık ve hijyen kurallarına uygun değil” diyerek kapatmış ancak inşaat şirketinin reklamlarında konutlar “denize sıfır” olarak pazarlanmış, kano, sörf gibi deniz sporları için ideal olduğu belirtilmişti.

Tuzla Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Göreve geldiği günden beri plajın tekrar açılması için çalışan Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl, söz verdiği gibi Tuzlalıların hakkını, komşularına geri verdi ve deniz, halk ile tekrar buluşturuldu” denildi.

“TOPLUMSAL BİR HAK YERİNE GETİRİLİYOR”

Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Tuzla Kart sahiplerine özel indirimler ve ayrıcalıklar sunarak, plajımızın keyfini çıkarmanızı sağlayacağız. Tuzla Belediyesi olarak, seçim öncesi verdiğimiz sözleri yerine getirme gayreti içinde olduk. Tuzlalıların denizle buluşmasını sağlamak, sadece fiziksel bir ihtiyaç değil, aynı zamanda toplumsal bir hakkın yerine getirilmesidir. Halk Plajı'nın açılmasıyla, yurttaşlarımızın güzel anılar biriktireceği, birlikte vakit geçireceği bir mekân oluşturmuş olacağız. Bu projenin hayata geçirilmesinde Tuzla halkının desteği büyük önem taşıdı” dedi.